اولین نگارش در 29 ارديبهشت 1394
تعداد بازدید: 1456
چاپ

استاندار فارس :اجرای طرح تحول در نظام سلامت کمک قابل توجهی به مردم نموده است

 

استاندار

استاندار فارس در یازدهمین پودمان علمی مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز ، اجرای طرح تحول در نظام سلامت را کمک قابل توجهی به مردم دانست .

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، دکتر سید محمد احمدی افزود :عرصه سلامت مهمترین عرصه زندگی بشر است و اجرای طرح تحول در نظام سلامت، از دستاوردهای قابل توجه دولت تدبیر و امید می باشد که رضایتمندی مردم را به همراه داشته است .

وی با اشاره به اینکه فعالیت وزیر بهداشت در کشور دارای نمود و ارزشمند است ، اظهار داشت : سلامت مقوله ای مهم و فراگیر است که همه مردم با آن سر و کار دارند و خوشبختانه این حوزه در فارس به خوبی مدیریت می شود .

دکتر احمدی بیان کرد : حوزه سلامت، ساختمان های دارای اهمیتی دارد از جمله بیمارستان و سایر مراکز درمانی که نگهداری از این مراکز به عنوان یک فن مطرح است .

وی گفت : توجه به نگهداشت منابع موجود، می تواند از خسارت ها و هدر رفتن منابع پیشگیری نماید زیرا نگهداری مناسب، عمر ساختمان و تجهیزات را بالا می برد و این موجب صرفه جویی در هزینه ها می گردد .

دکتر احمدی ادامه داد : این نشست با حضور فعالان دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی، فرصت خوبی است تا شرکت کنندگان به تبادل اطلاعات با یکدیگر بپردازند و به نتایج خوبی برسند .

پاک فطرت

 

مهندس علیرضا پاک فطرت، شهردار شیراز نیز با حضور در این همایش گفت :رعایت مواردی در ساخت بیمارستان یا مراکز درمانی ضروری است که مکان یابی مناسب ، یکی از مهمترین آنهاست .

وی اظهار داشت : مکان یابی مناسب برای این گونه مراکز نیاز به یک پروژه مطالعاتی دقیق دارد که مواردی مانند فاصله مناسب و دسترسی به شهر، قابل توسعه بودن، میزان مقاومت در زلزله و نوع خاک از جمله آنهاست .

مهندس پاک فطرت بیان کرد : طراحی بیمارستان امری تخصصی است و باید در این امر از مشاوران با تجربه بهره برد تا در صورت تکمیل و راه اندازی، با وقوع یک حادثه دچار خسارت نشویم.

وی با اشاره به اینکه فارس در دفاع مقدس 15 هزار شهید و شهر شیراز نیز 5 هزار و 600 شهید را داشته است ، گفت : شیراز دارای 10 منطقه شهرداری است و پروژه های بسیار بزرگی از جمله تونل سازی و پل سازی در این شهر در دست اجراست که توسط مهندسان انجام می گردد .

لازم به ذکر است یازدهمین پودمان علمی مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور از امروز بیست و نهم اردیبهشت ماه در شیراز آغاز شده و تا فردا نیز ادامه دارد .

پایان خبر

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 29 ارديبهشت 1394 12:28
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا