اولین نگارش در 29 ارديبهشت 1394
تعداد بازدید: 2153
چاپ

مدیر توسعه منابع فیزیکی وزارت بهداشت در شیراز خبر داد :ایجاد و توسعه 252 کلینیک ویژه داخل و خارج بیمارستانی در کشور

 

 مهندس ساکی

مدیر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی و تجهیزاتی وزارت بهداشت از ایجاد و توسعه 252 کلینیک ویژه داخل و خارج بیمارستانی در کشور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، مهندس امیر سالکی در آیین گشایش یازدهمین پودمان علمی مدیران دفاتر فنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی شیراز، افزود : این طرح در قالب پروژه هایی است که برای طرح تحول نظام سلامت طراحی شده و در مجموع 380 هزار متر مربع خواهد بود .

وی اظهار داشت : طرح بهسازی و توسعه اورژانس های کشور بر مبنای استاندارد سازی از دیگر طرح های تدوین شده در وزارت بهداشت است که در این پروژه علاوه بر افزودن به فضای اورژانس ها، به بهسازی نیز پرداخته می شود و علاوه بر این طرح توسعه تخت های ICU ، NICU ، PICU را داریم که بر اساس آن یک هزار و 500 تخت ICU ،700 تخت NICU ،226 تخت PICU در کشور ایجاد می گردد .

مهندس ساکی بیان کرد : توسعه و بهسازی بلوک های زایمانی در بیمارستان های مختلف، دیگر طراحی است که با توجه به بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت، در حال اجراست .

وی تصریح نمود : بر اساس این طرح توسعه فضای زایمان و استاندارد سازی را در برنامه داریم که طی آن در بلوک های زایمان بر اساس استاندارد اتاق درد ، زایمان و ریکاوری طراحی شده است .

مهندس ساکی گفت : طرح توسعه ایجاد مراکز سرطان از دیگر پروژه هاست که بر اساس آن در 113 شهرستان کشور ، راه اندازی مراکز سرطان سطح یک در برنامه قرار دارند .

وی ادامه داد : از اردیبهشت سال گذشته تاکنون بر اساس بسته هتلینگ در قالب طرح تحول نظام سلامت ، افزون بر 2 میلیون متر مربع فضای مربوط به بستری بیمار در بیمارستان های کشور بهسازی شده اند و همچنان نیز ادامه دارد . مهندس ساکی گفت: تکمیل بیمارستان های نیمه تمام در کشور تا رسیدن به شاخص 2 و شش دهم در یک هزار نفر و تکمیل شبکه بهداشت روستایی از برنامه های امسال وزارت بهداشت است .

وی افزود : در سال گذشته تکمیل خانه های بهداشت مورد نظر بود که 2 هزار مورد برای تکمیل نیاز بود و از این تعداد یک هزار خانه بهداشت به بهره برداری رسید و تا تیرماه امسال نیز یک هزار مورد دیگر وارد چرخه خدمت رسانی خواهد شد و در فاز بعد نیز تکمیل مراکز روستایی را خواهیم داشت که در برنامه داریم طی یکسال به بهره برداری برسند .

مهندس ساکی اظهار داشت : در حال ایجاد نرم افزاری تحت وب هستیم که بر اساس آن تمامی تجهیزات و ساختمان های حوزه سلامت در این سامانه ثبت می شود و فرآیندهای نگهداری و تعمیرات در قالب این نرم افزار انجام خواهد شد.

وی ادامه داد : این سامانه که "نگهداشت" نامگذاری شده ، تاکنون در 50 بیمارستان کشور از جمله بیمارستان نمازی شیراز راه اندازی شده و در ادامه امسال، حداقل 500 بیمارستان تحت این سامانه قرار خواهد گرفت .

مهندس ساکی گفت : در مجموع نگاه دولت این است که در حوزه بهداشت و درمان خدمات بهتری را در اختیار مردم قرار دهد و می توان گفت با توجه به برنامه ریزی های این حوزه و همچنین برنامه ای که برای مشارکت بخش خصوصی تنظیم شده ، اتفاقی که طی 2 و نیم سال آینده رخ خواهد داد ، کم نظیر است.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 29 ارديبهشت 1394 12:27
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا