اولین نگارش در 30 شهریور 1394
تعداد بازدید: 1576
چاپ

 

دستاوردهای تحول نظام بهداشت در سپیدان به معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه معرفی شد/بازدید از بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان

 

 

دکترمعصومی دکترمعصومی

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز به همراه مدیران این معاونت، صبح امروز در شبکه بهداشت و درمان سپیدان حاضر شدند تا از نزدیک با دستاوردهای تحول نظام بهداشت در این شهرستان آشنا شوند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، در ابتدای این بازدید دکتر علی اکبر فرخ روز، رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان به معرفی دستاوردهای تحول نظام بهداشت در این شهرستان پرداخت.

وی با بیان اینکه اکنون 98 درصد از مردم سپیدان دارای پرونده سلامت شده اند، گفت: با سرشماری بهداشتی شهرهای زیر 20 هزار نفر از اسفندماه سال گذشته، اطلاعات مناسبی در اختیار شبکه بهداشت و درمان سپیدان قرار گرفت که با ابتکار این شبکه مولفه هایی مانند سن اعضای خانوار، نوع بیمه و گروه سنی نیز به آن افزوده شد.

 دکتر فرخ روز اظهار داشت: همچنین این اقدام موجب شد تا پزشکان خانواده سپیدان به اطلاعات دقیقی از جمعیت تحت پوشش خود دسترسی یابند.

رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان با بیان اینکه از سال گذشته، کار راه اندازی مرکز سلامت جامعه در سپیدان آغاز شده است، تصریح کرد: امسال از این مرکز بهره برداری و خدمات در حال ارایه به مردم شهرستان به خوبی ساماندهی شد، به نحوی که اکنون دو پایگاه بهداشتی و پنج پزشک خانواده زیر نظر این مرکز فعالیت می کنند.

دکترمعصومی دکترمعصومی

 

دکتر فرخ روز گفت: پزشکان خانواده سپیدان، چهار مورد خصوصی و یک مورد نیز دولتی هستند که در تمامی مراکز مراقب سلامت مستقر شده و ضمن ارایه خدمات آموزشی و بهداشتی به مردم، کار تشکیل و فعال سازی پرونده ها را انجام می دهند.

وی افزود: تا سال گذشته، اطلاعات دقیقی از وضعیت بیماری های غیر واگیر نظیر دیابت و سرطان وجود نداشت، اما از آغاز به کار مرکز سلامت جامعه تاکنون، موارد بسیاری شناسایی شده و امیدواریم تا پایان سال جاری نیز این اطلاعات به نحو دقیقی تکمیل شود.

 رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان همچنین از راه اندازی طرح سلامت دهان و دندان در سپیدان به صورت فعال خبر داد و اضافه کرد: بهداشت کاران دهان و دندان با حضور در مدارس، مشکلات دانش آموزان را شناسایی کرده و به مرکز سلامت جامعه ارجاع داده اند که این طرح با آغاز به کار مدارس از ابتدای مهرماه مجدداً ادامه می یابد.

در این نشست، مدیران حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به صورت اختصاصی به معرفی اقدامات و همکاری های صورت گرفته با شبکه بهداشت و درمان سپیدان پرداختند و مسایل این شبکه در زمینه های مختلف بررسی شد.

دکتر سید جلیل معصومی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و تیم همراه در ادامه این نشست از مراکز سلامت جامعه شهرستان سپیدان دیدن کردند.

دکتر علی اکبر فرخ روز در این بازدید بخش های مختلف مرکز از قبیل کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت روان و مراقبان سلامت را به مسئولان معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه معرفی کرد و در ادامه تیم بازدید کننده از دانشکده و مرکز آموزش عالی سلامت در سپیدان دیدن کردند.

 بازدید از بیمارستان امام حسین(ع) سپیدان، مقصد بعدی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سفر به سپیدان بود.

در این بازدید، از بخش های مختلف این بیمارستان 96 تخت خوابه دیدن شده و دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در این بیمارستان، به ویژه پروژه های هتلینگ دیدن شد.

بازدید از سالن ورزشی شهید علی شیر عبدی در این بیمارستان که به زودی به بهره برداری می رسد، از دیگر برنامه های حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در شهرستان سپیدان بود.

گفتنی است بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان با 96 تخت خواب با زیربنای 10 هزار متر مربع از سال 1384 در سپیدان آغاز به کار نموده است.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 30 شهریور 1394 10:56
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا