اولین نگارش در 21 مهر 1394
تعداد بازدید: 1536
چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: اجرای پروژه های عمرانی طرح تحول نظام سلامت در 8 بسته و بالغ بر 150میلیارد تومان اعتبار در فارس

 

 

hoteling hoteling

 

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین افتتاح ویدئوکنفرانسی پروژه های عمرانی طرح تحول نظام سلامت فارس، از اجرای این پروژه ها در قالب هشت بسته و با اعتباری بالغ بر 150میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه؛ دکتر محمدهادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین آغاز به کار این پروژه ها، با اشاره به برپایی نمایشگاه هتیلنگ که با حضور بیمارستان های فارس توسط معاون درمان وزیر بهداشت بازدید شد، گفت: پروژه های عمرانی طرح تحول نظام سلامت در هشت بسته به اجرا گذاشته می شود.

وی بلوک های زایمانی را یکی از این بسته ها عنوان کرد که در راستای بهبود خدمت رسانی به مادران باردار صورت می گیرد و گفت: در این بسته در استان، 32اتاق LDRدر استان راه اندازی می شود که در این اتاق ها، همسر و همراهان مادر باردار، همچنین مامای ویژه انتخاب شده توسط مادر می توانند در کنار او باشند تا مادر زایمان آسان تری داشته باشد.

دکتر ایمانیه ساماندهی اورژانس ها و بهسازی اتاق های عمل را از دیگر بسته های خدمتی این طرح عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا، اورژانس بیمارستان های بزرگ استان مانند نمازی و شهید دکتر فقیهی ساماندهی می شود و کار بهسازی 117اتاق عمل در بیمارستان های استان نیز صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه اندازی کلینیک های ویژه مانند کلینیک امام رضا(ع) و شهید مطهری در 15نقطه استان فارس خبر داد و افزود: امروز کلنگ یکی از این کلینیک ها به صورت نمادین در شیراز به زمین زده شد.

hoteling hoteling

 

وی از بازسازی و بهسازی اتاق بیمارانبه عنوان یکی دیگر از بسته های این طرح یاد کرد و ادامه داد: همچنین در هر بخش بیمارستان های استان فارس، اتاقی به پرستاران اختصاص داده می شود که در پروژه های امروز، اتاق پرستاران بیمارستان شهید رجایی به صورت نمادینافتتاح شد.

دکتر ایمانیه از توسعه بخش های مراقبت های ویژه به عنوان یکی دیگر از نیازهای استان فارس در بهبود خدمت رسانی به بیماران یاد کرد که در این اقدام، 145تخت مراقبت های ویژه نوزادان، کودکان و بزرگسالان به فضای درمانی بیمارستان های استان افزوده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از راه اندازی 10بخش درمان سرپایی سرطان در استان به عنوان یکی دیگر از بسته های عمرانی طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

وی ارزش ریالی اجرای مجموع این بسته ها در استان فارس را بالغ بر 150میلیارد تومان خواند.

دکتر سید محمدکاظم تدین، قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: با گذشت یک سال و نیم از اجرای طرح تحول نظام سلامت، برکات بسیاری شامل حال مردم کشور و استان فارس شده است و به ویژه در فارس توانستیم از بالاترین آمار سزارین در کشور، امروز به 10درصد کاهش آمار مطلق دست یابیم.

وی راه اندازی 32بلوک زایمانی در قالب اتاق های LDR با 18هزار مترمربع زیربنا در استان، توسعه کلینیک های ویژه با 180مطب در شهرستان ها و 47مطب در شیراز، توسعه امکان کمک به بیماران مبتلا به سرطان با ایجاد بخش های سرپایی درمان این بیماران و افزودن 145تخت ویژه به بیمارستان ها را گام بلندی در راستای بهبود خدمت رسانی به مردم عنوان کرد که با اجرای طرح تحول نظام سلامت تحقق می یابد.

گفتنی است، امروز در آئینی با حضور مهندس رضائیان معاون امور عمرانی استاندار فارس، مهندس رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس و اصحاب رسانه، پنج پروژه عمرانی طرح تحول نظام سلامت فارس، به شیوه ویدئوکنفرانس افتتاح شد.

پایان خبر

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 22 مهر 1394 05:53
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا