اولین نگارش در 15 بهمن 1394
تعداد بازدید: 1288
چاپ

یادداشت معاون توسعه مدیریت ومنابع درخصوص نقشه راه اصلاح نظام اداري در دانشگاه


 

 در راستاي اجراي سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، نقشه راه اصلاح نظام اداري به شماره 560/93/230 شوراي عالي اداري و با استناد به مفاد بخشنامه شماره 20/01/93 مديريت و برنامه ريزي كشور با موضوع ساماندهي كميته هاي تخصصي مرتبط با مسائل مديريتي و اداري، مدیریت تحول اداری با هدف ساماندهي كميته هاي تخصصي مديريتي وزارت متبوع، به منظور ارائه خدمت با كيفيت مبتني بر رقابت، سازمان چابك، بهره ور و بهره مند از فناوري هاي نوين و همچنين سازماني متعهد به آرمان ها و متکي به اعتماد عمومي، عاري از فساد و مبتني بر حسن عملکرد كاركنان، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ساختار کمیته های زیر در حال انجام وظیفه و پیگیری مصوبات نقشه راه اصلاح نظام اداری از سوی رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران می باشد:

  1. ·كميته ساختار و فناوري هاي مديريتي با هدف اصلاح نظام اداري و دستيابي به ساختاري تسهيل گر، چابك، متناسب و غيرمتمركز، جذب و استفاده از ظرفيت هاي مردمي و ارائه خدمات در فضاي رقابتي و همچنين بکارگيري اصول مديريت در بخش بهداشت و درمان، اجراي سه برنامه "مهندسي نقش و ساختار دولت"، "خدمات عمومي در فضاي رقابتي" و "فناوري هاي مديريتي" از هشت برنامه اصلاح نظام اداري را در وزارت متبوع، بر عهده گرفته است.
  2. ·كميته توسعه دولت الكترونيك و هوشمندسازي با هدف اثربخشي و كارايي فرايندها و روش هاي ارائه خدمات و توسعه نظام اداري الکترونيك به منظور تسريع و تسهيل در ارائه خدمات، اجراي برنامه "توسعه دولت الکترونيك و هوشمندسازي اداري" را در وزارت متبوع بر عهده گرفته است.
  3. ·كميته سرمايه انساني با هدف جذب و نگهداري نيروهاي متخصص در استان هاي كمتر توسعه يافته و مناطق محروم و همچنين بهسازي و ارتقاي سطح دانش و تخصص و مهارت هاي منابع انساني، اجراي برنامه " مديريت سرمايه انساني" را در وزارت متبوع، بر عهده گرفته است.
  4. ·كميته سلامت اداري و صيانت از حقوق مردم و كميته مديريت عملكرد، با هدف خدمت رساني برتر، نوين و كيفي به منظور ارتقاي سطح رضايتمندي و اعتماد مردم، شفاف سازي و آگاهي مردم نسبت به حقوق و تکاليفشان و جبران خسارات وارده به اشخاص حقيقي و حقوقي، اجراي برنامه هاي" صيانت از حقوق مردم و سلامت اداري" و " توسعه فرهنگ سازماني" و " نظارت و ارزيابي" را در وزارت متبوع بر عهده گرفته است.

 

 

دکتر سید جلیل معصومی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

پایان خبر

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 17 بهمن 1394 05:13
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا