اولین نگارش در 17 بهمن 1394
تعداد بازدید: 1173
چاپ

 افتتاح 189 پروژه بهداشتی و درمانی در استان/8 بیمارستان به چرخه خدمت رسانی به مردم فارس می پیوندد

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افتتاح 189 پروژه بهداشتی درمانی در فارس از جمله هشت بیمارستان، به مناسبت دهه مبارک فجر، خبر داد.

به گزارش معاونت توسعه، دکتر "محمدهادی ایمانیه"، صبح امروز در جمع اصحاب رسانه استان، با تبریک دهه مبارک فجر، پروژه های بهداشتی درمانی دهه فجر امسال را در تاریخ دانشگاه بی نظیر عنوان کرد و افزود: این پروژه ها با همکاری نیکوکاران عرصه سلامت، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وارد عرصه خدمت رسانی به ساکنان شهرها و روستاهای استان فارس می شود.

 

افتتاح دهه فجر

 

او با بیان اینکه این پروژه ها بیش از 200 میلیارد تومان ارزش ریالی دارد، افزود: پروژه های بهداشتی و درمانی دهه فجر امسال، شامل هشت بیمارستان، 13 بلوک زایمانی، 24 بخش بستری، 9 بخش بیمارستانی ویژه، 14 مرکز بهداشتی درمانی، 24 خانه بهداشت، هفت پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، 9 خانه سرایداری ، 24 خانه بهداشت، 23 مورد حصارکشی و محوطه سازی و 13 مورد پروژه های متفرقه است.

دکتر ایمانیه بیمارستان سوانح و سوختگی را از جمله پروژه های بزرگی دانست که امسال همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می شود و ادامه داد: نیمی از هزینه این بیمارستان، از سوی بانو "امتیاز"، نیکوکار عرصه سلامت تامین شده و مابقی را وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین کرده که با 120 تخت و به عنوان بهترین بیمارستان سوانح سوختگی کشور، با بیش از 60 میلیارد تومان هزینه، آغاز به کار می کند.

افتتاح دهه فجر

قائم مقام وزیر بهداشت در استان فارس از بیمارستان استهبان، بیمارستان بیضاء با 32 تخت، بیمارستان بوانات با 32 تخت، مرکز 10 تخت خوابی داریون، مرکز 10 تخت خوابی قادرآباد، توسعه 100 تخت برای بیمارستان داراب و بیمارستان آباده به عنوان دیگر پروژه های بیمارستانی و درمانی استان یاد کرد که همزمان با دهه مبارک فجر امسال، افتتاح می شود.

 

دکتر ایمانیه اضافه کرد: کلنگ بیمارستان محمدرسول الله (ص) با هزار و 200 تخت خواب به همین مناسبت به زمین زده می شود و امیدواریم بتوانیم به زودی، شاهد راه اندازی درمانگاه محمد رسول الله (ص) هم باشیم.

افتتاح دهه فجر

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی سه دستگاه MRI در شهرهای مرودشت، داراب و فیروزآباد را خدمتی دیگر به همین مناسبت برشمرد و از تلاش در راستای امضای تفاهم نامه با سایر کشورها، برای خرید دستگاه هایی با تکنولوژی بالا مانند MRI، آنژیوگرافی و "پت" خبر داد.

او یادآور شد: تلاش شده تا خدمات، از توزیع مناسبی در نقاط مختلف جغرافیایی شهرها و همچنین شهرها و روستاها، در اقصی نقاط استان، برخوردار باشد.

تلاش برای ساخت بیمارستان نی ریز و فاز دوم بیمارستان زرین دشت با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره ) از دیگر مواردی بود که رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست برای توسعه خدمت رسانی به مردم فارس، خبر داد.

افتتاح دهه فجر

دکتر ایمانیه گفت: اتاق تمیز دانشکده دندانپزشکی شیراز هم امسال، با هدف تولید محصولات پروبیوتیک، کار خود را آغاز می کند و لامپ اشعه ایکس که تنها هفت کشور دنیا از تکنولوژی آن برخوردار هستند، امسال به مناسبت دهه فجر، رونمایی می شود.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 20 بهمن 1394 13:08
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا