اولین نگارش در 27 بهمن 1394
تعداد بازدید: 1224
چاپ

افتتاح 189پروژه بهداشتی و درمانی استان فارس به شیوه ویدئوکنفرانس با حضور وزیر بهداشت

 

دیگر برنامه سفر وزیر بهداشت در شیراز، افتتاح 189پروژه بهداشتی و درمانی به شیوه ویدئوکنفرانس بود.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، دکتر "سید حسن هاشمی"، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، لحظاتی پیش، در مجتمع فرهنگی آموزشی ورزشی ولایت شیراز، حضور یافت و 189پروژه بهداشتی درمانی استان فارس که به مناسبت دهه مبارک فجر امسال، به مرحله بهره برداری رسیده بود، به شیوه ویدئوکنفرانس، افتتاح شد.

وزیر بهداشت

در این آیین، هشت بیمارستان جدید، به چرخه خدمت رسانی به مردم فارس پیوست.این بیمارستان ها، شامل بیمارستان آباده، فاز توسعه بیمارستان داراب، بیمارستان حضرت قمر بنی هاشم(ع) بیضاء، بیمارستان بوانات، بیمارستان استهبان، قادرآباد و داریون بوده است.

همچنین می توان به نام بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی حضرت امیرالمومنین(ع) شیراز هم اشاره کرد که در آیین جداگانه ای با حضور وزیر بهداشت، افتتاح می شود.

مرکز جامع سلامت قیر و کارزین نیز به صورت نمادین از دیگر پروژه های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به همین مناسبت با حضور وزیر بهداشت و به شیوه ویدئوکنفرانس، افتتاح شد.

وزیر بهداشت

مر کز جامع سلامت قیروکارزین در زمینی به مساحت 380 متر مربع بنا شده است و تمامی خدمات بهداشتی مراقبت ماداران و کودکان، تنظیم خانواده، مراقبت دوران بارداری، سالمندان و میانسالان، جوانان و نوجوانان را به مراجعه کنندگان ارایه می دهد.

همچنین در این مرکز مراقبت از بیماران دیالیزی دیابت، اندازه گیری فشار خون، بهداشت روان و مراقبت های تغذیه نیز ارایه می شود.

کلنگ زنی مرکز جامع سلامت قیروکارزین در سال 93انجام شده و بیش از 300میلیون تومان اعتبار صرف ساخت آن شده است.

این پروژه ها، علاوه بر هشت بیمارستان در سراسر استان پهناور فارس، شامل بیش از 60مرکز بهداشتی درمانی، جمع سلامت، خانه پزشک و خانه سرایداری، بیش از 40 خانه بهداشت، 80تخت ویژه، 12بلوک زایمانی، 24بخش بستری و 10پایگاه اورژانس است که امروز، بخشی از آنها به نیابت از دیگر موارد، به بهره برداری رسید.

 

اهدای لوح مدیر جهادی به وزیر بهداشت

همچنین در این آیین، مسوولان ارشد استان فارس، لوحی با عنوان "مدیر جهادی" به وزیر بهداشت، اهداکردند.

مهندس "محمدعلی افشانی" استاندار فارس، آیت الله "ایمانی" امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه و دکتر "محمدهادی ایمانیه" رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این لوح را به وزیر بهداشت، اهدا کردند.

این آیین، با حضور مسوولان ارشد استان فارس و اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

پایان خبر

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 28 بهمن 1394 12:42
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا