اولین نگارش در 24 فروردين 1395
تعداد بازدید: 1431
چاپ

نمایندگان و رابطان ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گرد هم آمدند

 

 

  جلسه ستاد امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با هدف بیان شرح وظایف نمایندگان و رابطان ایثارگران در زیرمجموعه های دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور ایثارگران، با بیان اینکه در سال گذشته انتخاباتی انجام دادیم و افرادی به عنوان نمایندگان و رابطان ایثارگران مشخص شدند؛ گفت: در این نشست، رابطان و نمایندگان امور ایثارگران در زیرمجموعه های دانشگاه، با وظایف خود در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به ایثارگران دانشگاه، آشنایی یافتند.

 

رابط ایثارگران رابط ایثارگران

 

 

"محمدحسین سرایداران" افزود: برای افراد برگزیده به عنوان نماینده و رابط امور ایثارگران ابلاغ صادر شده و باید بر اساس شرح وظایف مشخص شده، فعالیت های مربوط را انجام دهند که به این شیوه، تمامی فعالیت ها به صورت قانونمند انجام شود.

او با اشاره به بحث و تبادل نظر شرکت کنندگان در این نشست، در راستای شرح مسوولیت ها، از برنامه تقدیر از فعالیت های آنان در سال گذشته، خبر داد.

مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران، ادامه داد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 95 به عنوان سال "اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل" برنامه ستاد ایثارگران دانشگاه این است کارهایی که در راستای بهبود سیستم ایثارگری در قانون پیش بینی شده است را به صورت برنامه ریزی شده و قانونمند انجام دهیم و مسایل مربوط به ایثارگران را بررسی و با توجه به امکانات دانشگاه برطرف کنیم.

سرایداران افزود: در گذشته اقداماتی مانند نصب تندیس شهدای دانشگاه، نوشتن چندین کتاب از زندگینامه شهدای دانشگاه، برگزاری نشست های مختلف با ایثارگران انجام شده است؛ در کشور ما قانون های زیادی برای تقدیر و بزرگداشت ایثارگران وجود دارد اما در بحث اقدام و عمل لازم است که توجه و فعالیت بیشتری داشته باشیم و مسایل مربوط به ایثارگران را در چارچوب قانون، با جدیت بیشتر دنبال کنیم.

 

رابط ایثارگران رابط ایثارگران

 

 

 

 

 

 

 

 او اضافه کرد: با بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد در کشورهای دیگر هم برای قربانیان جنگ ها مراسم های یادبود برگزار می شود، اما آنچه باعث تفاوت برنامه های ما با کشورهای دیگر می شود، تاکید و توجه بیشتر به مسایل معنوی است.

مشاور رییس دانشگاه در امور ایثارگران، گفت: در همین راستا، نشست هایی در فاصله های زمانی مشخص برگزار می شود و رابطان و نمایندگان، بر اساس قوانین و شرح وظایف در واحدهای خود فعالیت می کنند و مسایل مربوط به ایثارگران را بررسی کرده و راهکارهای مناسب، مطرح می شود.

او با اشاره به 24 شهید کارمند و 26 شهید دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، یادآور شد: وظیفه ما این است که در حد امکان برای حل مسایل مربوط به ایثارگران تلاش کنیم، زیرا آسایش و آرامش امروز ما، نتیجه جانفشانی شهدا و ایثارگران در مدت هشت سال دفاع مقدس است و بر خود واجب می دانیم که همیشه یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم و رفتار آنان را الگو قرار داده، در اقدام و عمل اجرا کنیم.

پایان خبر

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 12:48
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا