اولین نگارش در 29 ارديبهشت 1395
تعداد بازدید: 1398
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت از بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) دیدن کرد


 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه، از بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، دکتر "سید علی صدرالسادات"، که به همراه دکتر "مصطفی پریدار" قائم مقام خود، ظهر امروز، بیست و نهم اردیبهشت، در شیراز حضور یافته است، پس از بازدید از چند پروژه عمرانی دانشگاه، از بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، دیدن کرد.

 

دکترصدرالسادات

این بیمارستان که همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال گذشته، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، به چرخه خدمت رسانی به مردم پیوست، به عنوان جایگزین بیمارستان قطب الدین شیراز و با ارایه به روزترین خدمات این عرصه، کار خود را آغاز کرد.

دکتر "عبدالخالق کشاورزی"، رییس و دکتر "محمدحسین ورهرام" مدیر بیمارستان در این بازدید، خدمات و فعالیت های بخش های مختلف بیمارستان را به معاون وزیر بهداشت، معرفی کردند.

بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، 60هزار مترمربع مساحت و 28هزار مترمربع هم زیربنا دارد.

دکترصدرالساداتدکترصدرالسادات

این مرکز آموزشی درمانی، با همکاری نیکوکار عرصه سلامت، بانو "نزاکت امتیاز" به نیابت از پدر مرحومش " علی محمد امتیاز"، به بهره برداری رسید.

دکترصدرالساداتدکترصدرالسادات

مزار بانو "امتیاز" در ورودی این بیمارستان، قرار دارد و دو مجسمه نیز به یاد این بانوی بزرگوار و پدرش، در لابی ورودی بیمارستان، نصب شده است.

تا كنون مبلغی به ارزش 70 ميليارد تومان هزينه صرف ساخت این مرکز آموزشی درمانی شده است که حدود نیمی از آن را نیکوکار این پروژه اهدا کرده است.

دکترصدرالساداتدکترصدرالسادات

بخش هاي درماني این مرکز که از مجهزترین مراکز سوختگی و ترمیمی در خاورمیانه است، شامل هشت بخش اتفاقات، پلاستيك، آي سي يو سوختگي، درمانگاه هاي تخصصي و فوق تخصصي، بخش بستری عفونی (زنان و مردان)، بخش بستری کودکان، بخش بستری گرافت، بخش بستری غیرعفونی است.

قسمت های پاراكلينيك، فيزيوتراپي، راديولوژي (سونو و ماموگرافي) مدارك پزشكي، هيدروتراپي، بانك پوست، واحدهاي CSSD و لاندري، واحدهاي اداري و آموزشي و تربيت بدني هم شامل سالن ايروبيك و سالن ورزشي در این بیمارستان، تعبیه شده است.

دکترصدرالسادات

کلنگ ساخت این بیمارستان، در سال 1382 به زمین زده شد و در سال 1384 به صورت رسمی، ساخت آن آغاز و با حضور وزیر بهداشت، دکتر هاشمی، وارد چرخه خدمت رسانی به مردم شد.

دکترصدرالساداتدکترصدرالسادات

در ساخت این بیمارستان، استانداردهای روز، مانند ايجاد راهروهاي مشاهده اختصاصي برای همراهان بيمار برای کنترل عفونت، به كارگيري سيستم كنترل هوشمند روشنايي برای کنترل عفونت، ايجاد توالت هاي بدون پايه برای کنترل عفونت، استفاده از سراميك هاي آنتي باكتريال، نصب شيرهاي چشمي (اپتيك)، ايجاد سيستم فاضلاب جديد و استهسال آب برای فضاي سبز، استفاده از سيستم جديد فاضلاب و تغيير لوله ها از گالوانيزه به پنج لايه در راستاي افزايش عمر لوله ها، ايجاد رختكن مركزي، ايجاد آسانسورهاي استريل برای انتقال بيماران، ايجاد آسانسورهاي استريل برای انتقال ملزومات از اتاق عمل به بخش ها و ايجاد اتاق عمل هاي تفكيكي سوختگي و پلاستيك، در نظر گرفته شده است.

دکترصدرالساداتدکترصدرالسادات

بیمارستان مجهز به یک بانك پوست بوده و از دیگر ویژگی های آن می توان به ساخت فضاي كاملاً متناسب و منحصر به فرد برای موتورخانه، ساخت مركز تحقيقات پوست، انتخاب و رنگ بندي متناسب بخش ها، وجود رينگ آتش نشاني در اطراف ساختمان و جدا بودن مسيرهاي ورودي بيمارستان و بخش ها اشاره کرد.

 پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 12:37
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا