اولین نگارش در 30 ارديبهشت 1395
تعداد بازدید: 1491
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در شیراز: طرح تحول نظام سلامت در هر برنامه ای که عنوان می شود باید حرف هایی برای گفتن داشته باشد/تاکید بر ارتقا و بهبود سیستم ها


 

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در جمع معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، گفت: طرح تحول نظام سلامت، در هر برنامه ای که عنوان می شود باید حرف هایی برای گفتن داشته باشد.

 

دکترصدرالسادات

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، همایش معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور از صبح امروز، بیست و نهم اردیبهشت، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آغاز شده است.

دکتر "سید علی صدرالسادات" معاون وزیر بهداشت، در ابتدای این همایش، با اشاره به مباحث مهمی که برای طرح تا پایان امروز، پیش بینی شده است، بر تبادل تجربه شرکت کنندگان، تاکید کرد.

او با بیان اینکه یحث قطب بندی دانشگاه های علوم پزشکی با جدیت بیشتری در حال انجام است و دبیرخانه آن فعال شده است، این اقدام را گامی برای پیشبرد بهتر امور دانست.

معاون وزیر بهداشت، ادامه داد: با عملیاتی کردن برنامه ها و مدیریت عملکردی در سال گذشته، امیدواریم این حرکت برنامه ریزی، به نحو کاملی تداوم یابد و نقشه راه مدیریت عملکرد معاونت توسعه با رویکرد مدیریت شبکه ایجاد شود.

 

دکترصدرالسادات

 

 

دکتر صدرالسادات این امر را موجب ارایه تصویری از آنچه باید انجام شود و گامی که برداشته می شود، عنوان کرد و گفت: طرح تحول نظام سلامت، به عنوان الگویی برای بهبود بهداشت و درمان کشور، ارایه شد و اگر بخواهیم موفق باشیم، باید زیرساخت های کاملی داشته باشیم.

او تاکید کرد: بحث ارتقا و بهبود سیستم ها، از همیت بالایی برخوردار است.

تاکید بر بهبود نظام های مالی پرداخت و بازمهندسی ساختار نظام مالی و پرداخت، از دیگر مواردی بود که معاون توسعه مدیریت و منابع داشنگاه علوم پزشکی شیراز به آنها اشاره کرد.

 

به موازات هم به هدف توسعه دست یابیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این همایش، با بیان اینکه فصل زیبای اردیبهشت که در شیراز جلوه افزونی دارد، با مناسبت های مبارکی چون اعیاد شعبانیه و میلاد امام عصر(عج) همزمان شده است، به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد که "شیراز، دارالعلم است و دانشگاه در شیراز، دارالعلمی در دارالعلم است."

 

دکترصدرالسادات

 

 

دکتر "محمدهادی ایمانیه" تاکید کرد: باید بتوانیم با برنامه ریزی صحیح، بهترین بهره وری را از نیروی انسانی داشته باشیم و برای رفع کمبود در رشته هایی که نیروی انسانی نیاز داریم، بکوشیم.

جذب بهترین و شایسته ترین انسان ها در دانشگاه های علوم پزشکی، از دیگر نکاتی بود که رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرد و افزود: لازم است با همفکری، در ساختارهای به کارگیری نیروی انسانی تجدیدنظر کنیم.

 

دکترصدرالسادات

 

 

دکتر ایمانیه، تربیت مدیران برجسته را از دیگر ضروریات پیشرفت برشمرد و ادامه داد: یک انقلاب در روش پذیرش دانشجوی مدیریت نیاز است تا بتوانیم افرادی را به عنوان مدیران فردا، تربیت کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این زمینه مصاحبه، آزمون شفاهی و توجه به گذراندن دوره های لازم را از جمله مواردی معرفی کرد که می تواند مفید باشد.

او آشنایی مستمر و روزآمد مدیران با علم روز را مورد تاکید قرار داده و گفت: بهتر است کارها به شیوه ای ریشه ای انجام شود.

 

دکترصدرالسادات

 

 

دکتر ایمانیه در ادامه، به لزوم حرکت به سوی الکترونیکی شدن کارها اشاره کرد و افزود: در زمینه الکترونیکی شدن امور و دولت الکترونیک، تاکنون گام های مناسبی برداشته شده تا از رفت و آمدهای مردم و هزینه و مشکلات ناشی از آن، کاشته شود.

 

همایش معاونین

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برپایی این همایش را فرصت مغتنی در راستای همفکری و تبادل تجربه دانست و یادآور شد: باید فرهنگ استفاده از تجربه ها، در میان ما نهادینه شود.

 

دکترصدرالسادات

 

 

او ابراز امیدواری کرد تا این نشست هم گامی در این راستا باشد و ابراز امیدواری کرد تا دانشگاه های علوم پزشکی کشور، همه به موازات هم، به هدف توسعه، دست یابند.

 

همایش معاونین

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در جمع شرکت کنندگان در این همایش ملی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن میلاد خجسته امام عصر(عج)، با اشاره به نماهنگی که از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پخش شد، گفت: کوشیده ایم تا زیرساخت ها برای ارزیابی های مدیریتی را در دانشگاه ایجاد کنیم؛ شبکه داخلی برای دانشگاه ها ایجاد شده و نرم افزارهای مدیریتی هم برای دانشگاه طراحی شده است.

 

دکترصدرالسادات

 

 

دکتر "سید جلیل معصومی"، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پروژه های عمرانی بسیاری را مدیریت می کند و تنها در سال گذشته، بیش از 180پروژه به بهره برداری رسید.

او ابراز امیدواری کرد: برپایی این گردهمایی، فرصت مناسبی برای تصمیم گیری در خصوص حوزه های مدیریتی معاونت های توسعه و مدیریت منابع در سراسر کشور باشد و به تدابیر با اهمیتی در این زمینه، دست یابیم.

سی امین همایش معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور که از صبح امروز، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در مجتمع فرهنگی، آموزشی ورزشی ولایت، آغاز به کار کرده، با ارایه گزارش هایی از سوی معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ها، در حال برگزاری است و تا عصر امروز، ادامه می یابد.

 

پایان خبر

 

 

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 12:35
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا