اولین نگارش در 01 شهریور 1395
تعداد بازدید: 1003
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه: تنها عشق خدمت به نوع بشر است که امیدبخش پزشکان برای کاهش آلام و بازگرداندن موهبت سلامت به مدد پروردگار می شود

 

دکترمعصومی

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ارسال پیامی، یکم شهریور روز پزشک را تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، در متن پیام دکتر "سید جلیل معصومی" به این مناسبت، آمده است:

 

یکم شهریور ماه، مصادف با زادروز میلاد حکیم والامقام ایرانی، شیخ الرییس ابوعلی سینا، به نام کسانی نامگذاری شده که با پیمانی صادق و عزمی راسخ وارد حرفه خود شده اند. همانان که به مصداق آیات متبرک الهی، نجات جان یک انسان را به مثابه نجات جان بشریت دانسته و جامه پزشکی را با عشق به انسان و تعهد به خدمت بر تن کردند.

 

پزشکان به شکرگذاری از موهبت الهی، سلامت را در کالبد انسان ها جاری ساخته و نمایندگان پروردگار برای اهدای این نعمت ارزشمند هستند و بی شک هرجا دستی به شکرانه بازیابی سلامتی به آسمان می رود، پزشکی از گوهره وجود، مایه نهاده است.

 

توفیق چنین خدمتی تنها به برکت تعهد و اعتقاد میسر می شود که موتور محرکه استقامت در برابر مصائب این حرفه و پذیرفتن دشواری های شبانه روزی به بهای دمیدن عطر خوش سلامت در جامعه هستند.

 

به راستی که پزشکان ایران اسلامی عنصر انسان دوستی را به ایمان درآمیخته و حاصل این آمیزه، همدلی و همراهی آنان در تمام عرصه های مهم اجتماعی بوده و جایگاه شناخته شده کنونی ایران در عرصه پزشکی، مرهون تلاش های شبانه روزی این بزرگواران است.

 

آنجا که اعضای جامعه به درد بیماری مبتلا گشته و سراسیمه طلب سلامت می کنند، تنها عشق خدمت به نوع بشر است که امیدبخش پزشکان برای کاهش این آلام و بازگرداندن موهبت سلامت به مدد پروردگار می شود.

 

پزشکان از جمله اقشار تاثیرگذار جامعه هستند که شعاع خدمت گذاری آنان تا دورافتاده ترین نقاط کشور را در برگرفته و هرکجا دردمندی هست، دست مهربان پزشکی بر بالین اوست.

 

یکم شهرویورماه را که به پاس خدمات همیشگی پزشکان به این نام مزین شده، به همه پزشکان کشور پهناور اسلامی، به ویژه فعالان در استان فارس که همواره دوشادوش دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده و در هر برهه ای از فعالیت این دانشگاه، طلایه داران بی بدیل همدلی و مایه دلگرمی بوده اند تبریک و تهنیت گفته و امیدواریم همچون گذشته، در مسوولیت سنگین تامین بهداشت و سلامت مردم کوشا باشند.

 

دکتر سید جلیل معصومی

 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 12:01
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا