اولین نگارش در 10 شهریور 1395
تعداد بازدید: 1191
چاپ

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس اعلام کرد: رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در فارس


 

 

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، در آیین تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کسب رتبه نخست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان را به کارکنان این مجموعه، نوید داد.

 

کارمندان نمونه کارمندان نمونه

 

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، مهندس " احمدعلی افکاری" در آیین تجلیل از کارمندان نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز که صبح امروز، دهم شهریور، در تالار اجتماعات سینا و صدرا برگزار شد، از رتبه نخست مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان فارس، در سال 94، با کسب 1970امتیاز از مجموع دو هزار امتیاز، خبر داد.

 

مهندس افکاری با بیان اینکه وظیفه همه کارمندان، خدمت کردن به مردم و ارزش دادن به شاخص ها است، گفت: یکی از وظایف سازمان برنامه و بودجه، ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در استان و کشور، است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس ادامه داد: یکی از کارهای علمی که در ابتدا برای شناخت موجود در هر دستگاه و سازمان، باید انجام شود، تنظیم یک سری شاخص است.

او افزود: برای شناسایی عملکرد دستگاه های اجرایی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، دو نوع شاخص عمومی و اختصاصی وجود دارد؛ در شاخص های عمومی دستگاه های اجرایی، با هم مشترک است، اما شاخص های اختصاصی، به دلیل خاص بودن وظیفه هر دستگاه، با هم متفاوت است.

مهندس افکاری اضافه کرد: همه دستگاه ها در استان فارس، با 34 شاخص شناسایی، می شوند و هر چه شاخص بیشتر باشد، وضعیت بررسی و نظارت، بیشتر و بهتر است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس با اشاره به وجود 73 دستگاه اجرایی در استان فارس، گفت: به طور متوسط بیست شاخص اختصاصی وجود دارد، اما دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با 60 شاخص ارزیابی می شود، که این نشان دهنده آن است که، دانشگاه با دقت و با جرات، بررسی شده است.

او افزود: هر دستگاه، عملکرد خود را با استنادهای دقیق، ارایه می دهد و در حدود چهار ماه، ارزیابی می شود که دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در بین 73 دستگاه اجرایی در استان فارس، با همه شاخص های عمومی و اختصاصی، رتبه نخست را کسب کرد.

کارمندان نمونه کارمندان نمونه

مهندس افکاری، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از هزار امتیاز شاخص عمومی، 981 امتیاز و از هزار امتیاز شاخص های اختصاصی، 989 امتیاز کسب کرد.

قدردانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مجموعه دانشگاه به پاس موفقیت در استان

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در خصوص این خبر، گفت: مهندس افکاری و مجموعه همکارانشان پس از چهار ماه تلاش، موفق به ارزیابی کامل عملکرد 73دستگاه اجرایی استان شدند و سازمان ها، ادارات و ارگان ها را بر اساس دو گروه شاخص عمومی و اختصاصی، رتبه بندی کرده اند که دانشگاه علوم زپشکی شیراز با کسب بیش از هزار و 900امتیاز عمومی و اختصاصی، در جایگاه نخست استان قرار گرفت.

دکتر "محمدهادی ایمانیه" با تبریک این موفقیت به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جای جای استان و قدردانی از تلاش های آنان، گفت: مجموعه دانشگاه با همت خود توانستند به این موفقیت دست یابند.

او با بیان اینکه شاخص های عمومی در حیطه هایی مانند سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم، مدیریت اداری، فناوری های جدید، هوشمند و الکترونیک کردن بوده است، از کسب 981امتیاز در این شاخص خبر داد و افزود: در شاخص های اختصاصی شامل درمان، بهداشت، توسعه مدیریت و منابع، فرهنگی و دانشجویی، غذا و دارو، آموزش و پژوهش و امور بین الملل هم دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به کسب 989 امتیاز شد.

دکتر ایمانیه گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خاک پهناوری دارد و این موفقیت، حاصل تلاش مجموعه حدود 28هزار نفری کارکنان دانشگاه در سراسر استان است.

او در خصوص آیین امروز هم اضافه کرد: هرساله کارکنان نمونه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در هفته دولت مورد تجلیل قرار می گیرند که امسال به دلیل وسعت پروژه های افتتاحیه، این آیین، اندکی با تاخیر از هفته دولت، برگزار می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: انتخاب 220نفر از مجموعه گسترده 28هزار نفری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کار دشواری است، اما به عنوان نمادی از تلاش های مجموعه دانشگاه، این 220نفر برگزیده شدند و این چیزی از تلاش های دیگران کم نمی کند.

کارمندان نمونه کارمندان نمونه

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این آیین، گفت: هر ساله براساس شاخص هایی، کارکنان نمونه ای را در تمام استان تعیین و در آیینی تقدیر و تشکر می کنیم.

دکتر "سیدجلیل معصومی"، افزود: شاخص هایی در نظر گرفته می شود و توانمندی فرد، رضایتمندی ارباب رجوع از فعالیت های کارکنان و کارهای ویژه و خاصی که در این دانشگاه به کار می برند تا سیستم دانشگاهی را روز به روز ارتقا دهند و جایگاه دانشگاه را در ارایه خدمات ارتقا ببخشند،ارزیابی می شود.

او ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی از گسترده ترین و بزرگترین دستگاه های استان و از این میان، حدود 220 کارمند، ایثارگر و مدیر نمونه انتخاب شدند.

دکتر معصومی یادآور شد: کارکنان هر مجموعه، نقش اصلی در پویایی و ارتقای آن دارند و دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم به همین واسطه به این موفقیت دست یافته است.

در این آیین که با حضور پرشور مجموعه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سراسر استان برگزار شد، 220کارمند، مدیر و ایثارگر نمونه دانشگاه، تجلیل شدند.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 11:48
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا