اولین نگارش در 20 شهریور 1395
تعداد بازدید: 2057
چاپ

هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ١٣٩٥ در مهر و آبان سال جاری

 

خانوارها می توانند از تاریخ ٣ تا ٢٤ مهر سال جاری جهت ارائه و ثبت اطلاعات خود به سایت مرکز آمار ایران مراجعه نمایند

 سرشماری نفوس ومسکن

 

  سرشماری عمومی نفوس و مسکن بزرگترین آمارگیری ملی است که در سراسر کشور و در یک زمان معین با فرمان رئیس جمهور به مرحله اجرا گذاشته میشود و مجموعه وسیعی از اطلاعات مورد نیاز را برای برنامه ریزی های کلان کشور برای سالهای آینده فراهم می آورد. دستیابی به اطلاعات آماری دقیق و صحیح در سطح ملی، استانی، شهرستانی، شهر، روستا، بلوک و ... نیازمند اعتمادسازی گسترده در بین پاسخگویان است و در این راه باید از امکانات و پتانسیل های موجود در جامعه برای ایجاد بسترهای مناسب به منظور اطلاع رسانی و تشویق به همکاری و مشارکت عموم پاسخگویان استفاده کرد و در نهایت گامهای مؤثری را در جهت ارتقا فرهنگ آماری جامعه برداشت.

 


مهمترین نوآوری در اجرای سرشماری ١٣٩٥ ، اجرای سرشماری به شیوه نوین الکترونیکی از طریق دو روش است:

اول، خود اظهاری خانوارها از طریق پر کردن فرم سرشماری خانوار در سامانه اینترنتی 

www.sarshomari٩٥.ir 

دوم، جمع آوری اطلاعات خانوارهایی که در مرحله اینترنتی مشارکت نکرده اند به وسیله ابزار تبلت از طریق مراجعه حضوری به خانوارها.

به همین منظور، سرشماری ١٣٩٥ در دو مرحله اجرا میشود که عبارتند از: جمع آوری اطلاعات به شیوه اینترنتی از ٣ تا ٢٤ مهر و مراجعه حضوری مأموران آمارگیر به خانوارها از ٢٥ مهر تا ٢٥ آبان. باتوجه به محدودیت تعداد مأموران سرشماری در طول مراجعه حضوری و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه ها در طول اجرای سرشماری، مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی اهمیت و ضرورت می یابد.

 با توجه به اهمیت مشارکت همه اقشار مردم، کلیه کارکنان محترم می توانند پس از مراجعه به سایت سرشماری وپر کردن فرم اینترنتی مربوط به اطلاعات خانوارخود کد رهگیری دریافتی را به دفتر معاونت توسعه تحویل نمایند تا پس از جمع آوری اطلاعات به مراجع ذیصلاح ارسال گردد.

آخرین ویرایش در تاریخ دوشنبه, 22 آذر 1395 11:41
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا