اولین نگارش در 13 بهمن 1395
تعداد بازدید: 1025
چاپ

طلوع فجر در آیینه دانشگاه علوم پزشکی شیراز:سال 95 و 115پروژه عمرانی در دست اجرا؛ طلوعی دیگر در تحول خدمت

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کلنگ زنی و احداث پروژه های بهداشتی، درمانی و آموزشی در مجموعه زیر پوشش این دانشگاه در استان و همچنین فعالیت های مدیریتی، عزم مصممی در راه گسترش امکان ارایه خدمات سلامت به مردم استان فارس را دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مجموعه معاونت های 9گانه دانشگاه است که همزمان با روزهای مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی، گوشه ای از فعالیت های این معاونت، معرفی می شود:

 معاونت توسعهمعاونت توسعه

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در سال جاری، 115پروژه در دست اجرا دارد که این پروژه ها شامل احداث 21بیمارستان در استان، با یکصد هزار و 243مترمربع، دو دانشکده با دو هزارو 450مترمربع، ساختمان یک شبکه بهداشت و درمان با هزار و 925مترمربع، پنج مرکز غربالگری سرطان با دو هزار و 862مترمربع، 16کلینیک تخصصی در شهرهای استان فارس با 18هزار و 994مترمربع، 18مرکز بهداشت و درمان با 10هزار و 727مترمربع، چهار پایگاه اورژانس با 564مترمربع، 11خانه پزشک با هزار و 8181مترمربع، چهار خانه سرایداری با 96مترمربع، 22خانه بهداشت با دو هزار و 554مترمربع و سه مورد حصارکشی و محوطه سازی با 900مترمربع است.

در دست اجرا بودن 292630مترمربع پروژه سلامت در فارس

همچنین تعدادی پروژه سلامت دیگر در حیطه های مختلف خدمات رسانی دانشگاه، با 292هزار و 630مترمربع، در استان هم اکنون در دست اجرا است که با پیشبرد و راه اندازی این 115پروژه جدید، شاهد تحولی در عرصه ارایه خدمات سلامت در جای جای استان هستیم.

معاونت توسعهمعاونت توسعه

واحد طراحی این معاونت، تنها در 9ماهه نخت سال جاری، توانسته است 58هزار و 216مترمربع طراحی ساختمان های درمانی داشته باشد که این میزان در همین بازه زمانی، در ساختمان های اداری، آموزشی و جانبی، 10هزار و 508مترمربع است.

واحد نظارت نیز از 453مورد نظارت بر این پروژه ها در سال 94، در سال جاری با توسعه دامنه فعالیت ها در راستای سرعت بخشیدن به کار بهره برداری از پروژه ها و پیشبرد پروژه بر اساس اصول کارشناسی، تنها در 9 ماهه نخست سال جاری، به 509 مورد نظارت رسیده است.

بهره برداری از 142خانه بهداشت؛ تابش طلوعی دیگر در خدمات سلامت

در راستای گسترش خدمات سلامت در سراسر مجموعه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این دانشگاه در سال های 93 تا 95، با عقد تفاهمنامه با کمیته امداد و استانداری، کار ساخت 142 باب خانه بهداشت را آغاز کرد که هم اکنون همه این پروژه ها به بهره برداری رسیده و به چرخه خدمت رسانی به مردم، به ویژه در محروم ترین نقاط استان، پیوسته است.

معاونت توسعهمعاونت توسعه

معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكي شيراز با برنامه ريزي صحيح، ضمن ايجاد فضاي تعاملي مثبت و مشاركت گروهي، همراه با ديگر ارگان های دولتي، در روند اصلاحات پيشنهادي و نظارتی سازمان برنامه و بودجه كشور و استان اهتمام ورزيده که منجر به کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد شاخص های اختصاصی و عمومی دستگاه های اجرایی استان فارس شد و اين روند، با جديت بيشتري در سال های آتی پيگيري مي شود.

بی شک ايجاد درك مشترك از شاخص هاي اصلاح نظام اداري و اهميت آنها در توسعه پايدار و اقتصاد مقاومتي دانشگاه، بهره گيري بهتر از فرصت ها و توان كاركنان دانشگاه و هم افزايي فكري و اجرايي در كسب رتبه برتر و دستيابي به اهداف موردانتظار، نقش مهمي را در اين راستا ايفا كرده است.

استخدام 750فارغ التحصیل رشته های پزشکی، غیرپزشکی و پیراپزشکی در سال 95

استخدام 750فارغ التحصیل رشته های پزشکی، غیرپزشکی و پیراپزشکی در سال 95، الکترونیکی و غیرحضوری شدن فعالیت های اداره طرح پزشکان و پیراپزشکان و اداره نقل انتقالات در سال 95، به کارگیری بیش از یک هزار فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی در قالب طرح نیروی انسانی در سال 95، جذب بیش از 150 متخصص و فوق تخصص برای خدمت در مناطق محروم در شهرستان های استان فارس، گامی دیگر از تلاش های این معاونت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طی سال گذشته بوده است.

معاونت توسعهمعاونت توسعه

مدیریت امور مالی در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز از دیگر مدیریت های مهم در سرعت اثربخشی فعالیت های این معاونت و مجموعه دانشگاه است که با توجه به سیاست های وزارت بهداشت، به عنوان دستگاه اجرایی پیشرو در استقرار حسابداری تعهدی قدم برداشته و با استفاده از سیستم یکپارچه مالی در قریب به 120 واحد تابعه دانشگاه، با بهره گیری از توان یک هزار نیروی انسانی، توانسته است تصویری شفاف از وضعیت درآمد، هزینه، مطالبات و بدهی هر واحد دانشگاه ارایه کند.

مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با فعالیت های مهم دیگری در ارتقاء، کیفیت و سرعت بخشیدن به ارایه خدمات بهداشتی درمانی در سراسر استان فارس نقش بی بدیلی را ایفا می کنند.

معاونت توسعهFajr95.t X8x

پیوند تکنولوژی و سلامت با راه اندازی سامانه آرشیو و نگهداری تصاویر رادیولوژی تمامی بیمارستان های دانشگاه

راه اندازی سامانه آرشیو و نگهداری تصاویر رادیولوژی تمامی بیمارستان های دانشگاه و گزارش تصاویر از سوی متخصصان رادیولوژی از راه دور(Teleradiology,PACS)، مکانیزه کردن درمانگاه های بهداشتی درمانی در سطح استان فارس، راه اندازی نوبت دهی اینترنتی درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع)، راه اتدازی دیتا سنتر مطابق استانداردهای روز دنیا برای پیاده سازی سامانه های مختلف والکترونیکی کردن خدمات، راه اندازی و تکمیل شبکه زیرساختی ارتباطی مراکز بهداشتی درمانی در سراسر استان فارس، گوشه ای دیگر از خدمات این واحد در معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه است.

معاونت توسعه

کارکنان مجموعه معاونت توسعه مدیریت و منابع، در حیطه های مدیریتی مختلف، همگام با اهداف دانشگاه در توسعه خدمات رسانی به مردم در جای جای خاک پهناور فارس و در عرصه سلامت، همه عزم خود را به کار بسته تا شیرینی خدمت، به کام مردم برسد.

 

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 13 بهمن 1395 07:50
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا