اولین نگارش در 21 ارديبهشت 1396
تعداد بازدید: 738
چاپ

معرفی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان دبیر کارگروه تخصصی توسعه مدیریت و منابع کلان منطقه 5 کشور

 

 

نخستین نشست کارگروه تخصصی توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور، به میزبانی شیراز برگزار شد.

معاونین توسعه منطقه پنج

 به گزارش "وب دا" در شیراز، مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بر اساس منطقه بندی آمایش کشوری که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده، کارگروه های تخصصی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی کشور هم، تشکیل می شود.

"جلیل کاوه"، افزود: این نخستین نشست کارگروه تخصصی معاونان توسعه منطقه پنج کشور، شامل دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، بندرعباس، بوشهر، یاسوج، فسا، جهرم و دانشکده های گراش و لارستان است که به میزبانی شیراز برگزار می شود.

 معاونین توسعه منطقه پنج

او ادامه داد: براساس شیوه نامه شورای عالی فرهنگی و وزارت بهداشت، مناطق کشوری می توانند، در خصوص مسایل آموزشی، پشتیبانی، رفاهی و کارکنان، با هم همکاری داشته باشند، همچنین بخشنامه می تواند در این نشست ها بررسی و در منطقه تصمیم گیری شود که این مهم، هماهنگی و همراهی دانشگاه ها را به دنبال دارد.

مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دانشگاه های علوم پزشکی بسیار مهم و با ارزش منطقه است که در حوزه سلامت کشور، بسیار خدمات خوبی ارایه کرده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در این نشست در خصوص موضوعات و مسایل مختلف منطقه و کلان منطقه پنج کشور، بحث و تبادل نظر و در نهایت، موضوعات مشخص شده به کارگروه های مربوطه سپرده و جمع بندی آن در نشست معاونان کل کشور مطرح و به عنوان یک مصوبه ابلاغ می شود.

معاونین توسعه منطقه پنج

 دکتر "سید جلیل معصومی"، افزود: در این نشست به دنبال آن هستیم، که بین دانشگاه های منطقه هماهنگی ایجاد شود و مسایل مشترک را با همفکری به یک جمع بندی و نتیجه مثبت برسانیم.

او ادامه داد: هدف از تشکیل کارگروه تخصصی، بهره گیری از توانمندی های علمی و اجرایی منطقه ای برای سیاستگذاری های هدفمند، به کارگیری مشارکت و خرد جمعی در پردازش ایده های نوین، تصمیم سازی با ابتکار بر وحدت رویه و هم افزایی است که در نهایت دستیابی مطلوب به اهداف و اجرای موثر تکالیف سازمانی را به دنبال دارد.

دکتر معصومی، وظایف اصلی این کارگروه را انجام وظایف ارسالی از شورای هماهنگی، تبادل و انتقال تجربیات، انجام و تهیه گزارش های تحلیلی از چالش های موجود، تهیه، تدوین و اجرای برنامه های توسعه ای و عملیاتی مشارکتی در منطقه، شناسایی و معرفی ظرفیت های موجود در منطقه و بهره برداری مطلوب از آنها، ارایه پیشنهادات کاربردی و هزینه اثربخش با نگرش تفویض اختیار از ستاد مرکزی به مناطق ۱۰ گانه، تعیین و معرفی اعضای منتخب از هر مدیریت معاونت توسعه دانشگاه های منطقه به وزارت بهداشت، نام برد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اضافه کرد: در این نشست دو پیشنهاد شامل مدیریت سبز و آموزش و نظارت مجازی در ارزیابی عملکرد واحدهای محیطی، از سوی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ارایه شد.

او در ادامه بیان کرد: الگوی مدیریت سبز، به عنوان یکی از پیشنهادات دانشگاه، شامل راهکارهای مداخله ای با همکاری مدیریت فنی است و هدف از این الگو، انتخاب مداخلات کاهش مصرف آب و پیشگیری از هدررفت آب، انتخاب مداخلات کاهش اقلام مصرفی، انتخاب مداخلات کاهش مصرف انرژی، طرح ساختمان سبز و ایمن، به کارگیری ظرفیت دانشجویی در آموزش و اطلاع رسانی مدیریت سبز است.

 

معاونین توسعه منطقه پنج

 

 

دکتر معصومی، گفت: الگو آموزش و نظارت مجازی در ارزیابی عملکرد واحدهای محیطی برای پایش عملکرد واحدهای محیطی، با اهداف پایش مستمر و غیر حضوری، کاهش ماموریت های انسانی و حمایت حوزه ستادی از واحدهای محیطی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، ایجاد هماهنگی، پشتیبانی، پیگیری عملیات اجرایی کارگروه و پیگیری ایجاد زیر گروه های تخصصی، پیگیری و جمع آوری نتایج عملکرد کارگروه را، از جمله وظایف دبیرخانه این کارگروه تخصصی، عنوان کرد.

در این نشست، در خصوص اهداف کلی و شرح وظایف اصلی کارگروه، زمان، مکان و تناوب تشکیل نشست ها، تعیین دبیر کارگروه، بحث و تبادل نظر شد و در ادامه این نشست، دکتر "سید جلیل معصومی" معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان دبیر کار گروه تخصصی معاونان توسعه کلان منطقه پنج کشور، معرفی شد.

 

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 09:38
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا