اولین نگارش در 26 ارديبهشت 1396
تعداد بازدید: 585
چاپ

آغاز به کار کارگاه توانمندسازی مدیران بیمارستان های دولتی در شیراز

 

 

کارگاه سه روزه توانمندسازی مدیران بیمارستان های دولتی با موضوع "بهبود کیفیت و ایمنی بیمار" در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آغاز به کار کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مسوول برگزاری ماژول بهبود کیفیت و ایمنی بیمار، گفت: وزارت بهداشت با هدف توانمندسازی مدیران بیمارستانی با سازمان بهداشت جهانی(WHO) برنامه ریزی انجام داد که با ایجاد یک فرهنگ پویا، ارتقا در حوزه های مختلف تمامی محورها و شاخص هایی که به نفع دانش یک مدیر است را با اشتراک گذاشتن اطلاعات، در سطح کشور پیاده کند.

دکتر "رضا گل پیرا" افزود: پس از سپری کردن مراحلی خاص، در حال حاضر فاز یک این برنامه برای 9 ماه برنامه ریزی شده است تا بتوانیم 600 بیمارستان دولتی در کشور را به سطحی از توانمندسازی برسانیم.

او اضافه کرد: در حال حاضر ماژول های مختلف که یکی از آنها بهبود کیفیت و ایمنی بیمار است، در قطب های آمایشی مختلف کشور در حال پیاده سازی است.

مسوول برگزاری این کارگاه آموزشی، در خصوص هدف از برگزاری این دوره، گفت: هدف این است که مدیران نسبت به ارزیابی های کیفی و کمّی در بیمارستان ها حساس شوند، تمام مدیران نسبت به حرکت و تغییر شاخص های بیمارستانی آگاهی دارند، اما اینکه همه با یک سمت و سوی علمی این کار را انجام دهند یعنی علاوه بر تجربه موجود، بتوانند از تجربه های علمی نیز در کنار آن استفاده کنند؛ بنابراین سعی کردیم موضوعاتی را در نظر بگیریم که به ارزیابی دقیق تر فرآیندهای موجود در بیمارستان، کمک کند.

مدیران بیمارستان های دولتی

دکتر گل پیرا، یکی از اصلی ترین خدماتی که بیمارستان ها به مردم ارایه می کنند را مراقبت و درمان عنوان کرد و گفت: اگر در کنار این موضوع ایمنی وجود نداشته باشد، می تواند خطرناک باشد، بنابراین تلاش می کنیم مواردی که وابسته به ایمنی است به مدیران گوشزد کنیم تا به این موضوع بیشتر توجه شود.

او در ادامه، گفت: در این کارگاه سه روزه، موضوعاتی مانند شاخص ها، نحوه کنترل عفونت های بیمارستانی، پسماندها، ریسک و مدیریت ریسک، روش های نوین رویکردهای گذشته نگر و آینده نگر در رابطه با مسایل خطر و ایمنی بحث و بررسی می شود و در نهایت تمامی چرخه های بهبود کیفیت، شاخص های اندازه گیری و مدل هایی که در این زمینه وجود دارد، بررسی و ارایه می شود.

دکتر گل پیرا در پایان، تاکید کرد: مهم ترین بحث این است که با توجه وسعت کشور و محدودیت های منابع، باید دقت کنیم تا بهترین کار در بهترین زمان با کمترین هزینه و بالاترین اثربخشی انجام شود؛ باید برنامه ریزی کنیم، استراتژی داشته باشیم و کار علمی دقیق انجام دهیم، اگر بتوانیم مطالبی که در حوزه های مختلف کاری یاد گرفته ایم به اشتراک بگذاریم، می توانیم کمکی باشیم برای راه ها و موانعی که در سر راه بعضی از مدیران وجود دارد.

این کارگاه آموزشی، از امروز بیست و پنجم تا بیست و هفتم اردیبهشت در مجتمع فرهنگی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال برگزاری است.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 03:23
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا