اولین نگارش در 31 ارديبهشت 1396
تعداد بازدید: 760
چاپ

اجرای طرح کوهورت سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

 دکتر معصومی

 

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از اجرای طرح کوهورت سلامت کارکنان دانشگاه، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه، دکتر "سید جلیل معصومی" گفت: فاز نخست آماده سازی فضای فیزیکی و بسترسازی اجرای طرح کوهورت سلامت کارکنان دانشگاه در مجتمع درمانی شهید مطهری، اجرا شده است.

او افزود: طرح مطالعه هم گروهی سلامت کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز که طرحی مطالعاتی و آینده نگر است با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به زودی اجرا می شود.

مسوول کوهورت کارکنان دانشگاه همچنین از گشایش همزمان طرح کوهورت سلامت کارکنان در چهارده دانشگاه علوم پزشکی کشور خبر داد و اضافه کرد: راه اندازی این بخش در شیراز، قسمتی از مطالعه کوهورت سلامت کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در حال برنامه ریزی و راه اندازی است.

دکتر معصومی بر اهمیت این مطالعات از نظر وضعیت سلامت افراد در احتمال ابتلا به بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر تاکید کرد و ادامه داد: عوامل موثر و مهم در سلامت مانند عوامل رفتاری، تغذیه ای، روحی، روانی و آزمایشگاهی، در این طرح بررسی می شود.

او گفت: دیگر پیامدهای مورد ارزیابی این مطالعات، شامل حوادث عروقی قلبی، سرطان پروستات، سرطان های کولورکتال و معده، است؛ همچنین سوانح، حوادث ترافیکی و بیماری های شغلی، در این مطالعات بررسی می شود.

در ادامه، مسوول هماهنگی این طرح، گفت: هدف کاربردی این مطالعه علاوه بر پایش سلامت کارکنان، ایجاد یک زیرساخت مهم با بستر مطالعاتی قوی و با کیفیت به منظور سنجش عوامل خطر و پپامدهای آن است.

دکتر "مرادی" افزود: گروه هدف این مطالعات، کارکنان هیات علمی و غیر هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در سنین ۲۵ تا ۵۵ سال هستند که در این برنامه، ضمن فراهم سازی زیرساخت اجرای طرح گسترده و بلند مدت پژوهشی، با انجام تست های رایگان ارزیابی و تشخیص سلامت کارکنان، زمینه شناسایی، درمان و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و ارایه خدمات سلامت به کارکنان دانشگاه علوم پزشکی نیز، فراهم شده است .

پایان خبر


آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 19:05
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا