اولین نگارش در 31 ارديبهشت 1396
تعداد بازدید: 658
چاپ

در دومین نشست تبیین برنامه عملیاتی منطقه 5 کشور، مطرح شد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز جزو دانشگاه های برتر، در برنامه عملیاتی


 

نشست تبیین برنامه عملیاتی منطقه امایشی پنج کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت بهداشت و درمان، گفت: این همایش در خصوص تبیین برنامه عملیاتی سال ۹۶ و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

دکتر "رحیم رئوفی"، افزود: برنامه عملیاتی شاید حلقه مفقوده ای است، که در کشور وجود داشته و دارد، البته وزارت بهداشت، همیشه پیشگام برای برنامه ریزی بوده است.

برنامه عملیاتی

او ادامه داد: وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید، با برداشتن چند گام به جلو و انجام برنامه ریزی مشترک برای تمام دانشگاه ها، مشارکت فعال دانشگاه ها را در برداشته است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت بهداشت، با بیان اینکه پایش منظمی در سال ۹۵ به صورت فصلی، از تمام دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد، اضافه کرد: دانشگاه های کلان منطقه پنج کشور، در انجام برنامه عملیاتی، یکی از مناطق بسیار خوب آمایشی کشور هستند.

برنامه عملیاتی

دکتر رئوفی، گفت: در نشست امروز، برنامه عملیاتی سال 96 بیان و سامانه جدید پایش برنامه های عملیاتی، رونمایی شد.

او بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نه تنها در برنامه عملیاتی، بلکه در تمام امور پیشگام بوده و در برنامه عملیاتی، جزو دانشگاه های برتر کشور، به شمار می رود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت بهداشت، با تاکید بر تداوم در اجرای برنامه عملیاتی، افزود: باید با داشتن تفکر و تغییر رفتارهای استراتژیک، برنامه ها را تبیین کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، هدف گذاری و برنامه عملیاتی و پایش را کاری بسیار مهم دانست و گفت: باید در بین دانشگاه های کلان منطقه، تبادل اطلاعات صورت بگیرد و تجربیات منتقل شود تا دانشگاه ها و دانشکده های کلان منطقه، ارتقا پیدا کنند.

برنامه عملیاتی

دکتر "محمدهادی ایمانیه"، با اشاره به سامانه جدید پایش برنامه عملیاتی، افزود: نرم افزارها باید هوشمندتر شود و به صورت ماهیانه یا فصلی، اطلاعات دانشگاه ها تجزیه و تحلیل شود.

او ادامه داد: لازم است اطلاعات دانشگاه ها در حوزه های مختلف، مانند درمان، بهداشتی، دارویی، دانشجویی، پرستاری، از سوی مدیریت دانشگاه ها ارایه شود و با رفع مسایل، به نتایج عملیاتی دست یابیم.

برنامه عملیاتی

دکتر "سید جلیل معصومی"، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز با اشاره به تقسیم بندی کشور به مناطق آمایشی، این نشست را دومین نشست تبیین برنامه عملیاتی در منطقه آمایشی پنج کشور معرفی کرد و افزود: لازم است هر واحد در دانشگاه های مختلف، برنامه عملیاتی خود را مرور کند، تا اگر مسیر انتخابی نیاز به اصلاح یا تغییر داشت، انجام شود.

در این نشست، مسوولان و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، جهرم، فسا و دانشکده های لار و گراش در حوزه برنامه عملیاتی، برای دومین بار در مجتمع ولایت شیراز گرد هم آمده و برنامه عملیاتی این منطقه در حوزه سلامت، تبیین شد.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 18:59
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا