اولین نگارش در 18 تیر 1396
تعداد بازدید: 632
چاپ
ارتقای نظام اداری؛ بهبود ارایه خدمات نظام سلامت است

 

همایش ارزیابی عملکرد واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه تحول و اصلاح نظام اداری از دوشنبه 12 تیرماه آغاز شده و در حال برگزاری است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، در این همایش که به مدت چهار روز و طی دو هفته پیاپی برگزار می شود، عملکرد بیش از 90 واحد زیرمجموعه دانشگاه شامل شبکه های بهداشت و درمان، دانشکده ها، درمانگاه ها و بیمارستان های سراسر استان، بر اساس  بیش از  500 شاخص بهبود کیفیت و بهره وری  با حضور مدیران و کارشناسان واحد ها مورد بررسی قرار می گیرد .

دکتر "سید جلیل معصومی" معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن بازدید از 10 ایستگاه ارزیابیاین همایش، افزود: اصلاح نظام اداری از الزامات دولت برای دستگاه های اجرایی و در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این معنی است که بتوانیم زمینه های بهره وری در نظام سلامت و بهبود کیفیت ارایه خدمات را فراهم کنیم.

 

تحول اداری تحول اداری

 

 

او ادامه داد: در این راستا دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبدع اجرای ارزیابی سالیانه اصلاح نظام اداری و بهبود کیفیت خدمات از واحد های تابعه خود بوده که در بین دستگاه های اجرایی کم نظیر است.

دکتر معصومی، ساختاراجرایی این ارزیابی را الکترونیکی عنوان کرد و گفت: تمامی شاخص ها، مستندات و نمرات ارزیابی در سامانه رشد بارگذاری شده و بررسی می شود تا از مراجعه های غیرضروری و اتلاف زمان جلوگیری شود و ارزیابی با دقت وسرعت بیشتری انجام پذیرد.

 

تحول اداری تحول اداری

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از مهمترین اهداف این ارزیابی، به اصلاح فرآیندها در حوزه های متخلف به ویژه حوزه سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع اشاره کرد که موجب رضایتمندی گیرندگان خدمت را فراهم سازد و رضایت بیمار هدف اصلی و نهایی قرار گیرد.

 

او افزود: ویژگی متمایز این همایش نسبت به سال های قبل، اقدام ارزنده گروه تحول اداری دانشگاه در راه اندازی ارزیابی واحدها در حوزه مدیریت سبز است؛ ارزیابی در این حوزه که از سوی مدیریت فنی دانشگاه انجام می شود، دارای مولفه های مختلف شامل مصرف بهینه آب، کاهش مصرف حامل های انرژی، الگوی مناسب کاغذ و اقلام اداری، حمل و نقل مناسب، مدیریت پسماند و آموزش همگانی است. 

 

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 18 تیر 1396 18:04
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا