اولین نگارش در 11 مرداد 1396
تعداد بازدید: 519
چاپ

 مدیران بیمارستان های قطب پنج کشور در شیراز گرد هم آمدند


 

 

 

کارگاه آموزشی "زنجیره تامین خدمات پشتیبانی"، با حضور 40 مدیر بیمارستانی قطب پنج کشور، در شیراز برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این کارگاه را پنجمین دوره از سلسله کارگاه های مدیران بیمارستان های قطب پنج آمایش سرزمین معرفی کرد که امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می شود و گفت: این برنامه آموزش مدیران بیمارستانی(TOT) است که امروز در حال برگزاری است.

 مدیران بیمارستان ها

دکتر "فرشاد فتاحی جهرمی" با بیان اینکه این کارگاه ها در هفت دوره از سوی وزارت بهداشت پیش بینی شده است و در قطب های کشور در حال اجرا است، افزود: دوره پنجم این کارگاه با عنوان "زنجیره تامین خدمات پشتیبانی" برگزار می شود و استادان برگزیده از سوی سازمان بهداشت جهانی آموزش این دوره را بر عهده دارند، این استادان در آزمون های سازمان بهداشت جهانی شرکت کرده و نمره قبولی کسب کرده اند.

 مدیران بیمارستان ها

او اضافه کرد: در این دوره از کارگاه های آموزشی، مطالبی شامل چالش های معاملاتی برای بیمارستان های ایران، آیین نامه های مالی و معاملاتی دانشگاه ها و همچنین بحث شکاف کیفیت در بیمارستان ها بر اساس مدل RATER بررسی و کار عملی این دوره از سوی اساتید و مدیران بیمارستان ها ارایه می شود.

 

 مدیران بیمارستان ها

 معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، هدف از برگزاری این دوره سه روزه را توانمندسازی مدیران بیمارستان ها برای افزایش کیفیت خدمات بیمارستان ها برشمرد و ادامه داد: دوره هایی که تحت عنوان آموزش مدیران بیمارستان است، در دو دوره در شیراز برگزار می شود و تا پایان شهریور به اتمام می رسد؛ افرادی که در این دوره ها حضور داشتنند، هفته آخر شهریور در آزمون سراسری شرکت می کنند و پس از کسب نمره قبولی، گواهینامه این دوره ها برای مدیران بیمارستان ها صادر می شود.

 دکتر فتاحی، بیان کرد: هشتاد مدیر بیمارستانی در قطب پنج کشور داریم که به دو گروه 40 نفره تقسیم شده اند و این آموزش های هفتگانه در دوره بعدی، با حضور 40 مدیر دیگر برگزار می شود.

او با اشاره به هدف سازمان بهداشت جهانی(WHO) از برگزاری این دوره ها، از افزایش سطح کیفیت خدمات در بیمارستان ها یاد کرد و گفت: بر اساس مطالعاتی که از سوی WHO انجام شده و برنامه ریزی هایی که برای این دوره ها شده است، این مباحث کارشناسی و بر اساس این مباحث کارشناسی، این دوره ها پیش بینی شده و مدیرانی که توانمند شده اند این دوره ها را در قطب های کشور برگزار می کنند.

 مدیران بیمارستان ها

معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره ها، بسط پیدا کردن این آموزش ها از سوی مدیران بیمارستان برای افراد زیرمجموعه آنها در بیمارستان ها است و این مورد، از برنامه های آموزشی درازمدت وزرات بهداشت است تا در آینده ای نزدیک این برنامه ها در سطح بیمارستان ها، پیاده شود.

این کارگاه آموزشی، در مجموعه جهاد دانشگاهی شیراز، در حال برگزاری است.

 

پایان خبر


آخرین ویرایش در تاریخ پنج شنبه, 12 مرداد 1396 18:25
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا