اولین نگارش در 23 مرداد 1396
تعداد بازدید: 536
چاپ

توانمندسازی مدیران بیمارستان های قطب پنج کشور با برگزاری کارگاه های آموزشی در شیراز

 

 

 

کارگاه آموزشی "تامین و مدیریت مالی"، برای 40 مدیر بیمارستانی قطب پنج کشور، در شیراز برگزار شد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: کارگاهی که امروز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می شود برنامه آموزش مدیران بیمارستانی است که امروز ششمین ماژول، در حال برگزاری است.

 

دکتر "فرشاد فتاحی جهرمی" افزود: این کارگاه ها در هفت ماژول از سوی وزارت پیش بینی شده است و در قطب های دهگانه کشور در حال اجرا است، این کارگاه با عنوان "تامین و مدیریت مالی" برگزار می شود و استادان برگزیده از سوی وزارت بهداشت، آموزش این دوره را بر عهده دارند.

 

او اضافه کرد: این دوره ها با هدف توانمندسازی مدیران از سوی وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می شود و دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان قطب پنج کشور از 40 مدیر بیمارستانی قطب پنج دعوت کرده است.

 

معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، ادامه داد: دوره هایی که تحت عنوان آموزش مدیران بیمارستان است در دو دوره در شیراز برگزار می شود، هشتاد مدیر بیمارستانی در قطب پنج کشور داریم که به دو گروه 40 نفره تقسیم شده اند که دوره نخست تا پایان شهریور به اتمام می رسد و دوره دوم از پایان شهریور تا پایان بهمن برای 40 نفر دیگر از مدیران بیمارستان ها، برگزار می شود.

 

دکتر فتاحی، بیان کرد: هدف سازمان بهداشت جهانی(WHO) از برگزاری این دوره ها، افزایش سطح کیفیت خدمات در بیمارستان ها است؛ در این برنامه بر اساس مطالعاتی که از سوی WHO انجام شده و برنامه ریزی هایی که برای این دوره ها شده است این مباحث کارشناسی شده و بر اساس این مباحث کارشناسی، این دوره ها پیش بینی شده و آموزش های لازم در سطح کشور انجام می شود و مدیرانی که توانمند شده اند این دوره ها را در قطب های کشور برگزار می کنند.

 

او، در ادامه گفت: افراد گروه نخست که در این دوره ها حضور داشتنند، هفته آخر شهریور در آزمون سراسری شرکت می کنند که پس از کسب نمره قبولی، گواهینامه این دوره ها برای مدیران بیمارستان ها صادر می شود.

 

معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره ها، گسترش این آموزش ها از سوی مدیران بیمارستان برای افراد زیرمجموعه آنها در بیمارستان ها است و این مورد، از برنامه های آموزشی درازمدت وزرات بهداشت است تا در آینده ای نزدیک این برنامه ها در سطح بیمارستان ها، پیاده شود.

 

این کارگاه آموزشی چهار روزه، در سالن رازی مجتمع فرهنگی ورزشی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال برگزاری است./102

 

پایان خبر


آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 24 مرداد 1396 08:36
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا