اولین نگارش در 25 مرداد 1396
تعداد بازدید: 434
چاپ

به میزبانی شیراز صورت گرفت: برگزاری دوره آموزش مدیران مالی و بودجه دانشگاه های علوم پزشکی قطب 5 کشور/ تاکید بر درآمد پایدار در مجموعه سلامت


 

دوره آموزش مدیران مالی و بودجه دانشگاه های علوم پزشکی قطب پنج کشور ، به میزبانی شیراز، برگزار شد.

مدیران مالی

به گزارش "وب دا" در شیراز، مدیر برنامه ریزی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: قرار شد در سال 96، یک تحول بنیادی در عرصه سلامت در حوزه مالی ایجاد شود، که در راستای آن، معاونت توسعه وزارت بهداشت و درمان، رویکردهایی را در پیش گرفته است.

"محمدحسین خادمیان"، با اشاره به تشکیل ستاد راهبری درآمد و امور مالی در وزارت بهداشت، هدف از آن را حرکت دانشگاه ها به سوی دانشگاه های نسل سوم عنوان کرد و افزود: در همین راستا، شاخص هایی برای دانشگاه ها تعیین شد که در طول برنامه سالانه و درازمدت پنج ساله، ارزیابی شوند.

مدیران مالی

او ادامه داد: توانمندسازی مدیران مالی، مدیران بودجه دانشگاه ها و کارشناسان شاغل در این دو مدیریت، در قالب هفت کارگاه مختلف بر اساس تقسیمات منطقه ای در طول سال 96 طراحی شده که پنجمین کارگاه آن، به میزبانی شیراز برگزار شد، همچنین هدف از برگزاری این کارگاه ها، ایجاد درآمد پایدار است که دانشگاه ها بتوانند خودکفا و خودگردان باشند و روی منابع مالی خود حساب کنند.

خادمیان، محورهای این دوره دو روزه آموزشی را، تمرکز زدایی و اصلاحات سازمانی در نظام سلامت، سرمایه گذاری و تامین مالی در نظام سلامت، عنوان کرد.

مدیر برنامه ریزی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه، اضافه کرد: در این نشست، در خصوص چالش مدیریت بنگاه اقتصادی در عصر حاضر، ارزش زمانی پول، مفاهیم سلامت، پیوستار انواع سازمان، کالای سلامت، مدیریت نوین دولتی، کارکردهای نظام سلامت و جایگاه تامین مالی، مدل های نظام سلامت، تامین مالی، گردآوری منابع، خرید راهبردی، ارزش نسبی خدمات، نظام های پرداخت، پوشش همگانی سلامت، کار گروهی انجام و توضیحاتی ارایه شد.

مدیران مالی

او در ادامه افزود: تحول در حوزه مالی دانشگاه ها و ایجاد درآمد پایدار، در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد که از تاکیدات مقام معظم رهبری، به شمار می رود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مشاور در مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت و درمان نیز هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی را دانش افزایی، ایجاد یک زبان مشترک و توانمندسازی مدیران بودجه و مالی عنوان کرد.

دکتر "مهدی جعفری"، افزود: مفاهیم تامین مالی، همیشه پایه و اساس هر تحولی است و برنامه ریزی بهتر در منابع مالی، از اهداف اقتصاد مقاومتی به شمار می رود.

مدیران مالی

این کارگاه دو روزه آموزشی، با حضور مدیران مالی و مدیران برنامه ریزی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، یاسوج، فسا، لار و گراش و اعضای کمیته تخصصی مالی و بودجه کشوری، برگزار شد.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 25 مرداد 1396 13:56
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا