اولین نگارش در 23 شهریور 1396
تعداد بازدید: 577
چاپ
برگزاری آزمون پایان دوره توانمندسازی مدیران بیمارستانی قطب 5 کشور در شیراز

 

آزمون پایان دوره توانمندسازی مدیران بیمارستانی قطب پنج کشور، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دبیر علمی آموزش مدیران بیمارستانی قطب پنج کشور، گفت: این دوره از اسفند 95 آغاز شد و آموزش ها در قالب هفت ماژول، با حضور مدرسان وزارت بهداشت، در ماه های مختلف به تمامی مدیران بیمارستانی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی منطقه پنج آمایشی کشور، ارایه شد.

 

مدیران بیمارستان هامدیران بیمارستان ها

دکتر "فرهاد لطفی" با اشاره به فعالیت حدود 80 بیمارستان دولتی در منطقه پنج آمایشی کشور، افزود: در نخستین دوره، از حدود چهل مدیر بیمارستانی دعوت شد و دوره با همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد که در نهایت پس برگزاری کلاس های آموزشی و با تصمیم وزارت بهداشت، مقرر شد یک آزمون جامع برای مدیران بیمارستانی برگزار شود.

او اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی ها، بیست و دوم شهریور به عنوان روز برگزاری آزمون تعیین شد و امروز از بین چهل مدیر بیمارستانی، حدود 38 مدیر در دوره ها شرکت کردند و پس از اعلام به وزارت بهداشت، با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، 36 نفر مجاز به شرکت در آزمون هستند.

دبیر علمی آموزش مدیران بیمارستانی قطب پنج کشور، ادامه داد: این آزمون در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود، برای برگزاری این آزمون یک نفر ناظر ستادی و یک نفر به عنوان نماینده مدرسان، از سوی وزارت بهداشت معرفی شد.

دکتر لطفی، بیان کرد: آزمون در هفت بسته عمومی در وزارت بهداشت طراحی و آماده شد و از سوی ناظر ستادی به دبیر علمی آزمون در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تحویل داده شد؛ شیوه برگزاری آزمون به صورت تیم های سه نفره است که به صورت تصادفی در وزارت بهداشت مشخص شده است و افراد از سوی وزارت بهداشت گروه بندی شده است.

 

مدیران بیمارستان هامدیران بیمارستان ها

او با بیان اینکه نمرات به دو صورت به شرکت کنندگان اختصاص داده می شود، افزود: یک نمونه نمره کل است که اعضای تیم به صورت مشارکتی با هم دریافت می کنند و در واقع چیزی که به صورت کتبی روی پاسخنامه های آزمون می نویسند ارزیابی و نمره دهی می شود، یک نمره نیز به میزان مشارکت و دانشی که هر یک از مدیران در تیم ها دارند و از سوی مسوول علمی و ناظر ستادی وزارت بهداشت نمره دهی می شود.

دبیر علمی آموزش مدیران بیمارستانی قطب پنج کشور، اضافه کرد: دومین دوره آموزش توانمندسازی مدیران بیمارستانی برای 40 مدیر بیمارستانی باقیمانده، از مهر 96 آغاز و تلاش داریم تا بهمن 96 این دوره نیز به پایان رسیده و آزمون آن انجام شود تا تمامی مدیران بیمارستانی کلان منطقه پنج کشور، این آموزش ها را فرا گرفته باشند.

او در پایان، اظهار امیدواری کرد: این آموزش ها بتواند بر روی عملکرد مدیران بیمارستان ها تاثیرگذار باشد و ذهن آنها را به سمت مواردی که در شیوه مدیریت بیمارستان ها بسیار مهم است، هدایت کند و آنها بتوانند از مطالبی که در این دوره ها ارایه می شود استفاده کنند و در نهایت باعث ارتقای خدمات بهتر در نظام سلامت و پاسخگویی بیشتر به بیماران و همراهان شود و انتظار داریم که شاهد ارتقای سلامت افراد جامعه شود و باعث کاهش هزینه ها و عملکرد بهتری در بیمارستان ها، شاهد باشیم.

آزمون پایان دوره توانمندسازی مدیران بیمارستانی قطب پنج کشور، در سالن ابوریحان مجتمع فرهنگی رفاهی ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار شد./102

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ پنج شنبه, 23 شهریور 1396 19:04
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا