اولین نگارش در 24 آبان 1396
تعداد بازدید: 384
چاپ

آغاز دور دوم کارگاه های آموزشی ویژه مدیران بیمارستان های قطب پنج کشور در شیراز

 

 

کارگاه آموزشی توانمندسازی، با حضور 40 مدیر بیمارستانی قطب پنج کشور، در شیراز برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: نخستین کارگاه از دوره دوم برنامه آموزش مدیران بیمارستانی(TOT) امروز، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزار می شود.

دکتر "فرشاد فتاحی جهرمی" با بیان اینکه این کارگاه ها در هفت دوره از سوی وزارت پیش بینی شده است و در قطب های کشور در حال اجرا است، افزود: دوره نخست این کارگاه با عنوان "مدیریت حاکمیت راهبردی" برگزار می شود و استادان برگزیده از سوی سازمان بهداشت جهانی آموزش این دوره را بر عهده دارند.

مدیران بیمارستان ها

او اضافه کرد: همچنین در شِش کارگاه بعدی مباحثی شامل مدیریت منابع انسانی، مدیریت منابع مالی، مدیریت بحران، مدیریت کیفیت، مدیریت اطلاعات و مدیریت زنجیره تامین، ارایه می شود.

معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، هدف از برگزاری این هفت کارگاه را توانمندسازی مدیران بیمارستان ها برای افزایش کیفیت خدمات بیمارستان ها عنوان کرد و ادامه داد: دور نخست از بهمن 95 آغاز شد و تا شهریور 96 ادامه داشت؛ همچنین دور دوم این کارگاه ها از آبان 96 آغاز شده است و افرادی که در این دوره ها حضور دارند در پایان دوره در آزمون سراسری شرکت می کنند و پس از کسب نمره قبولی، گواهینامه این دوره ها برای مدیران بیمارستان ها صادر می شود.

دکتر فتاحی، بیان کرد: هشتاد مدیر بیمارستانی در قطب پنج کشور داریم که به دو گروه 40 نفره تقسیم شده اند و دور دوم این کارگاه های هفتگانه، با حضور 40 مدیر بیمارستانی برگزار می شود.

مدیران بیمارستان ها

او با بیان اینکه هدف سازمان بهداشت جهانی(WHO) از برگزاری این دوره ها، افزایش سطح کیفیت خدمات در بیمارستان ها است؛ گفت: بر اساس مطالعات WHO و برنامه ریزی های انجام شده، این مباحث کارشناسی شده و بر همین اساس، آموزش های لازم در سطح کشور ارایه می شود؛ در ادامه نیز مدیرانی که توانمند شده اند این دوره ها را در قطب های کشور برگزار می کنند.  

معاون مدیر توسعه سازمان و منابع انسانی دانشگاه، افزود: یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره ها، بسط پیدا کردن این آموزش ها از سوی مدیران بیمارستان برای افراد زیرمجموعه آنها در بیمارستان ها است و این مورد، از برنامه های آموزشی درازمدت وزرات بهداشت بوده تا در آینده ای نزدیک، این برنامه ها در سطح بیمارستان ها، پیاده شود.

این کارگاه آموزشی، در سالن رازی مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال برگزاری است.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 24 آبان 1396 15:44
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا