اولین نگارش در 07 آذر 1396
تعداد بازدید: 508
چاپ

درخشش نشان های طلایی و نقره ای بر سینه برترین های تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

 

آیین معرفی و تقدیر از 46 مدیر برتر حوزه تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 95، با حضور مسوولان دانشگاه و مهمانانی از سازمان ها و ادارات استان، برگزار و به برترین های حوزه تحول دانشگاه، نشان های طلایی و نقره ای اهدا شد. 

به گزارش "وب دا" در شیراز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این آیین گفت: چیزی جز سعی، کوشش و کار نمی تواند ما را به نتیجه خوب و پیشرفت برساند؛ نظام اداری هر کشوری مانند یک بستر و جاده است و همه باید در این بستر کار کنند تا پیشرفت و خدمت حاصل شود، خدمتی که باعث رضایت مردم باشد.

دکتر "علی بهادر" با تاکید بر اینکه همه باید با همکاری و همدلی کار کنیم تا رضایت و امنیت مردم حاصل شود، افزود: اگر بدانیم چه کار مهمی انجام می دهیم، خودمان را آماده می کنیم و اگر آماده باشیم می توانیم پاسخگو باشیم؛ باید در این بستر شاخص هایی داشته باشیم و هر روز تلاش کنیم تا این شاخص ها را ارتقا دهیم.

تحول اداری

سرپرست دانشگاه با اشاره به اهمیت منابع انسانی و نیروی انسانی در این زمینه، گفت: اگر از این منابع خوب استفاده شود، روند توسعه افزایش پیدا می کند؛ همچنین همکاری های برون بخشی و همراهی تمام سازمان هایی که در امر سلامت جامعه سهیم هستند، برای ارتقای سلامت مهم است.

دکتر بهادر با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و مسوولان کشور بر اصلاح نظام اداری، بیان کرد: اصلاح نظام اداری برای توسعه کشور امری واجب و بااهمیت است؛ باید از حقوق شهروندان و گیرندگان خدمت صیانت کنیم و وظیفه ای نداریم جز اینکه خدمات را با عدالت و امنیت به مردم ارایه دهیم.

تحول اداری

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید نتیجه گرا باشیم و کارهایی انجام دهیم که نتیجه خوب و مثبتی داشته باشد؛ کشورهایی توسعه پیدا می کنند که به آموزش نیروها اهمیت دهند و در راستای تحقق اهداف برنامه ها حرکت کنند، در این مسیر باید به صورت مداوم، آموزش های لازم را به کارکنان ارایه دهیم.

سرپرست دانشگاه در پایان افزود: بدون برنامه ریزی و آموزش، بالا بردن شاخص ها کاری سخت و غیرممکن است؛ موفقیت یک سیستم نتیجه همدلی و همراهی تمام اجزای یک سازمان است.

ارزیابی؛ ابزار نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی/ تداوم برتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تحول نظام اداری

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان فارس نیز در این آیین، گفت: در همه دنیا وظیفه دولت ها امنیت، سلامت، آموزش، بهداشت و در نهایت رفاه برای مردم کشور است؛ طبیعی است که هر مجموعه ای که جایی را مدیریت می کند وظیفه نظارتی دارد؛ ابزار نظارت ارزیابی است؛ برای اینکه دولت متوجه شود دستگاه های اجرایی اهدافی که برای آنها تعیین شده است را درست انجام می دهند، عملکرد آنها را ارزیابی می کند.

 

تحول اداری

مهندس "احمدعلی افکاری" با بیان اینکه وظیفه ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در سطح استان ها بر عهده سازمان برنامه و بودجه هر استان است که این عملکرد را نظارت و بررسی کند، افزود: بحث ارزیابی عملکرد دستگاه ها، یکی از کارهای دقیقی است که در سطح استان انجام می شود؛ در این فرآیند، شاخص های عمومی و اختصاصی همه دستگاه ها در زمینه های مختلف ارزیابی می شوند و انتخاب یک دستگاه به عنوان برتر، کار ساده ای نیست.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان، ادامه داد: کار ارزیابی دستگاه ها در سازمان برنامه و بودجه از اواخر بهمن هر سال آغاز می شود و تا زمانی که برای هر شاخص از سوی دستگاه ها مستندات کافی ارایه نشود، دستگاه ها امتیاز آن شاخص را کسب نمی کنند.

تحول اداری

 

 

مهندس افکاری با اشاره به این که امسال برای دومین سال متوالی در آیین معرفی برترین های تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی شیراز حضور دارد، گفت: این که دستگاهی مانند دانشگاه علوم پزشکی شیراز در استان و کشور عنوان برتر را کسب می کند، نشان می دهد که شاخص های ارزیابی شده، در این دانشگاه به درستی اجرا می شود.

محدویت ها مانع پیشرفت نیست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دیگر سخنران این آیین بود.

دکتر "سید جلیل معصومی" گفت: هر ساله در همه دستگاه ها یک ارزیابی عملکرد از سوی سازمان برنامه و بودجه استان با هماهنگی استانداری انجام می شود و دستگاه های مختلف پس از بررسی و ارزیابی عملکرد، رتبه بندی می شوند.

تحول اداری

 

 

او اضافه کرد: بر اساس راهنماهایی که از سازمان برنامه و بودجه انجام شد و بر اساس ارزیابی های انجام شده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 95 بین همه دستگاه های استان رتبه برتر را کسب کرد و در جشنواره شهید رجایی از مجموعه دانشگاه و دستگاه های برتر استان، از سوی استانداری تقدیر شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی های انجام شده، وزارت بهداشت در سال گذشته جزء دستگاه های برتر کشور انتخاب شد و وزیر بهداشت از سوی رییس جمهور لوح تقدیر دریافت کرد، افزود: دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز در این زمینه ارزیابی شدند که دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بین همه دانشگاه ها با امتیاز بالا و فاصله زیاد با سایر دانشگاه ها، رتبه برتر را کسب کرد.

تحول اداری

دکتر معصومی کسب این رتبه های برتر را حاصل یک کار جمعی و هماهنگ از سوی تمام کارکنان دانشگاه و به نوعی بازبینی در روش ها دانست و ادامه داد: با اینکه در سال گذشته و امسال به دلیل محدودیت های مالی، دچار چالش های زیادی بودیم، توانستیم به سمت جلو حرکت کنیم و نشان دهیم که محدودیت ها مانع پیشرفت نیست و در این راه، حمایت های همه جانبه مسوولان استان، دانشگاه و وزارت بهداشت بی تاثیر نبوده است.

کسب عنوان های برتر کشوری و استانی حاصل زحمات تمام مجموعه دانشگاه است

همچنین در ادامه این آیین، عضو هیات امنا و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ستودنی است؛ از این که بین بیش از 60 دستگاه دولتی و بیش از 60 دانشگاه علوم پزشکی، رتبه برتر را کسب کرده اید به خود افتخار کنید.

دکتر "محمدهادی ایمانیه"، مشاور وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی، افزود: ارزشمندترین چیزی که هر انسان دارد، سلامت است؛ اخلاق مدارترین دستگاه دولتی در یک نظام اسلامی باید دانشگاه های علوم پزشکی باشند.

او تاکید کرد: باید در همه کارهای خوب، جلودار باشیم؛ امیدوارم در سال 96 و سال های آینده نیز در زمینه های مختلف موفق باشید و بدرخشید.

تحول اداری

رییس مرکز سیاست گذاری، برنامه ریزی و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز در این آیین گفت: در بحث شاخص های عمومی دانشگاه ها و وزارت بهداشت، با اختلاف و فاصله زیاد برتر هستیم که این امر حاصل زحمات همه مجموعه دانشگاه است.

دکتر "لعبت صالحی" با بیان اهداف کلی گروه تحول دانشگاه، افزود: در سال های 94 و 95 با فاصله زیاد از سایر دانشگاه ها جلوتر بوده ایم؛ اصلاح نظام اداری از زیرساخت های مهم توسعه پایدار و اقتصاد مقاومتی است و مهم است که همه کارکنان یک مجموعه درک مشترکی از مسایل داشته باشند.

او افزود: باید فرآیندهای کشورهای مختلف را بررسی کنیم و مواردی که مناسب کشور ما است را اجرا کنیم.

در این آیین که در سالن های صدرا و سینا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، از قاب تحول اداری و همچنین سامانه قرآنی نور حکیم که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایجاد و راه اندازی شده است، رونمایی شد./102

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 07 آذر 1396 15:25
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا