اولین نگارش در 13 آذر 1396
تعداد بازدید: 510
چاپ

برگزاری کارگاه آموزشی و اجلاس روسای امور مالی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آستانه روز جهانی حسابدار

 

 

مدیر امور مالی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برگزاری کارگاه تخصصی آموزشی و اجلاس روسای امور مالی واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه ، "محمدحسن کشاورزی" با اعلام این خبر، گفت: در دنياي امروز كه هر روز شكل تازه اي از ارتباطات اقتصادي به وجود مي‌آيد، افراد، شركت ها و مؤسسات با يكديگر در ارتباط هستند، تغييرات مالي آنها بر يكديگر تأثير دارد و روز به روز اين فعاليت‌ها پيچيده‌تر مي‌شود.

او افزود: اين عوامل باعث مي شود كه نقش حسابداري به عنوان فراهم كنندگان اطلاعات مالي با استفاده از استانداردهاي حسابداري براي استفاده كنندگان بيشتر مشخص شود.

امور مالی

کشاورزی نياز روز افزون موسسات و سازمان ها به اطلاعات صحيح و به هنگام برای به كارگيري در فرآيند تصميم گيري مديران را، مقوله‌اي اجتناب ناپذير دانست.

 مدیر امور مالی دانشگاه هدف اصلی برگزاری این کار گاه را تبادل نظر در مورد مسایل مالی، مدیریت نقدینگی، تنظیم اسناد مالی، اوراق خزانه و چگونگی صرف هزینه ها در محل مربوطه، برنامه ریزی عملیاتی و استراتژیک در راستای یکپارچگی استان برای رؤسای امور مالی تمامی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه عنوان کرد.

 

امور مالی

     قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز گفت: با توجه به ساختار اقتصادي و اجتماعي حاكم بر جامعه، هدف‌هاي حسابداري و حسابرسي نيز برانگيخته از اوضاع حاكم بر محيط حسابداري و حسابرسي است و محيط حسابداري و حسابرسي به عنوان يك سيستم فرعي از سيستم كل اقتصاد به گونه‌اي است كه همواره با واحد هاي اقتصادي، اعتباردهندگان و حرفه حسابداري در تعامل است.

 امور مالی

دکتر مهرداد شریفی با بیان اينكه مدیران واحدهاي اقتصادي از عمده ترين تصميم گيرندگان اقتصادي و خود نيز جزو اصلي ترين استفاده كنندگان گزارش هاي مالي محسوب مي‌شوند، افزود: سيستم اطلاعات حسابداري به عنوان مهمترين زيرمجموعه اين سيستم، اطلاعات مالي متنوعي را در اختيار استفاده كنندگان اين نوع اطلاعات، به ویژه مديران هر سازمان قرار مي دهد.

او ادامه داد: به طور كلي اطلاعات حسابداري بايستي از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار باشد تا در فرآيند تصميم گيري مورد استفاده قرار گيرد، ويژگي‌هاي كيفي اين گونه اطلاعات نظير مربوط بودن و قابليت اتكاء از جمله خصيصه‌هايي است كه بر ميزان به كار گيري اطلاعات به‌ موقع و به هنگام تأثير مي گذارد.

در حاشیه این برنامه از مدیران مالی فعال و برتر واحدهای دانشگاه در سال 95 قدردانی شد.

پایان خبر

 

آخرین ویرایش در تاریخ سه شنبه, 14 آذر 1396 05:30
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا