اولین نگارش در 07 شهریور 1397
تعداد بازدید: 164
چاپ

کسب رتبه نخست در ارزیابی عملکرد سال ۹۶ دستگاه های اجرائی و جشنواره شهید رجایی فارس

 

بیست و یکمین جشنواره شهید رجایی استان فارس، با معرفی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان دستگاه برتر استان در ارزیابی عملکرد سال ۹۶، از میان ۷۳ دستگاه اجرایی استان فارس، برگزار شد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، این جشنواره که هر ساله از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس و با هدف ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و تجلیل از دستگاه های برتر استان برگزار می شود، شب گذشته، همزمان با هفته دولت و روز کارمند، برگزار شد و امسال نیز، بار دیگر، نام دانشگاه علوم پزشکی شیراز در صدر تجلیل شوندگان جای گرفت.

 

حجت ‌الاسلام «لطف ‌الله دژکام» نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در این آئین، گفت: برگزیدگان جشنواره شهید رجایی دستگاه هایی هستند که بیشترین نفع را برای مردم دارند.

 

او با بیان اینکه این جشنواره باید انگیزه کارمندان را برای خدمت و کار کردن افزایش دهد و سبب افزایش بهره ‌وری شود، افزود: باید با به کارگیری افراد متخصص در این زمینه، کارکنان را آموزش دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: اگر مدیران دستگاه ‌های اجرایی، راهکارهای ارتقای بهره وری را بیاموزند، شاخص‌ ها و امتیازات انتخاب کارمند و دستگاه اجرایی نمونه نیز رشد می کند و در این زمینه باید آموزش‌ های ضمن خدمت برای کارمندان پیش بینی شود.

 qe1qe2

مهندس «اسماعیل تبادار»، استاندار فارس نیز در این نشست با بیان اینکه خروجی جشنواره‌ هایی مانند جشنواره شهید رجایی باید ارتقای خدمت‌ رسانی به مردم باشد، گفت: نظارت، کنترل و ارزیابی منجر به بهبود عملکرد دستگاه‌ های اجرایی می‌شود، اما باید دید که ۲۱ دوره برگزاری این جشنواره، چه تاثیری در رضایتمندی عمومی و تقویت نگاه مردم نسبت به نظام داشته است.

 او یکی از اهداف مهم را ایجاد اشتغال عنوان کرد و افزود: باید در ارزیابی عملکرد مدیران، تسهیل در امور سرمایه ‌گذاری هایی که به ایجاد اشتغال منجر می ‌شود نیز مدنظر قرار گیرد.

توجه به نگاه آموزشی و انگیزشی در ارزیابی ها، دیگر تاکید استاندار فارس، در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان بود.

مهندس «تبادار» همچنین بر سرلوحه قرار دادن شفافیت در امور تاکید کرد و این امر را موجب رفع نگرانی های مردمی و افزایش اعتماد عمومی دانست و گفت: ارزیابی‌ ها باید به گونه ‌ای باشد که ضمن افزایش شفافیت، زمینه رفاه و آسایش مردم را فراهم و انگیزه ما را برای خدمت دو برابر کند.

استاندار فارس یادآور شد: کارمندی که با جان و دل برای ارباب رجوع کار می ‌کند را باید به صورت شایسته تقدیر و معرفی کرد.

 «ساسان تاج‌گردون» دبیر جشنواره شهید رجایی نیز با اشاره به ارزیابی دستگاه‌ های برتر استان بر اساس شاخص‌ های عمومی و اختصاصی، گفت: پنج دستگاه اجرایی که در شاخص ‌های عمومی و اختصاصی بیشترین امتیاز را کسب کرده‌ اند، به عنوان دستگاه‌های برتر انتخاب شده ‌اند.

او افزود: سه دستگاه برتر در شاخص عمومی، سه دستگاه برتر در شاخص اختصاصی، سه دستگاه برتر که بیشترین ارتقای امتیاز را داشته‌ اند و ۹ دستگاه که اقدامات برجسته داشته‌ اند نیز مورد تجلیل قرار می گیرند.

 

qe3qe4

«یدالله رحمانی» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس نیز دیگر سخنران این آئین بود که تجلیل از کارمندان نمونه را موجب ایجاد انگیزه در دیگر کارمندان برای بالا بردن سطح کیفی و کمی خدمات عنوان کرد.

 

او با اشاره به تشکیل کمیته انتخاب کارمند نمونه استان فارس در سال گذشته، افزود: بر همین اساس، شیوه نامه ای مطابق با شرایط استان فارس برای انتخاب کارمند نمونه تدوین شد.

 

دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این آئین، تندیس و لوح سپاس این جشنواره را به پاس کسب رتبه برتر جشنواره، از استاندار فارس دریافت کرد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در ارزیابی سال ۹۴ و ۹۵ دستگاه های اجرایی استان فارس، موفق به کسب رتبه نخست شده بود، امسال نیز با ارزیابی عملکرد در سال ۹۶، این موفقیت را تکرار کرد و با کسب رتبه نخست، در ردیف دستگاه برتر استان، جای گرفت.

 

این رتبه بندی، بر اساس ارزیابی در شاخص های عمومی و اختصاصی عملکرد دستگاه های اجرایی در اصلاح نظام اداری (تحول اداری) صورت گرفت و مجموعه عظیم دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز، توانستند خود را برای سومین سال متوالی، به عنوان دستگاه برتر استان، معرفی کنند.

 این جشنواره با حضور دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر «فرشاد فتاحی» سرپرست مدیریت منابع انسانی دانشگاه و دکتر «محمد حبیبی» کارشناس مسوول برنامه ریزی و تحول اداری دانشگاه برگزار شد، همچنین دکتر «لعبت صالحی» رئیس مرکز سیاستگذاری و برنامه ریزی و رئیس گروه تحول اداری دانشگاه، دکتر «حامد فصیحی نیا» مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه، «راضیه قاسمی» کارشناس تحول اداری و «سید فخرالدین دبیری» کارشناس تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به عنوان تیم موثر در این موفقیت، تجلیل شدند.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 07 شهریور 1397 09:15
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا