اولین نگارش در 27 آبان 1397
تعداد بازدید: 133
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اعلام کرد:

برآورد کاهش هزینه سالانه 1 میلیارد تومانی، با راه اندازی میز خدمت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، گفت: میز خدمت؛ به عنوان یک عرصه جدید اداری، که از تیرماه امسال در ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده، بهره وری و رضایتمندی دهندگان و گیرندگان خدمت را افزوده و هزینه های مالی سازمان را کاهش داده است.

دکتر «مهرداد شریفی»، توضیح داد: این دستاوردها با ساده سازی فرآیندها و ارایه همزمان چندین خدمت به صورت پیوسته و یکجا توسط یک کارشناس میز خدمت، که در پیش به صورت گسسته، در چند جا و توسط چند کارشناس صورت می پذیرفته، فراهم شده است.

مسوول میز خدمت دانشگاه گفت: خدمت هایی از جمله: نامه های ثبت وارده دبیرخانه، تخفیف و تدارک دارو، پاسخگویی به درخواست کنندگان کار و جابجایی محل خدمت، پاسخگویی به درخواست کنندگان طرح نیروی انسانی، دریافت نامه های دفتر ریاست، مددکاری حوزه ستادی و خدمت های دفتر پرستاری، به صورت یکجا، در میز خدمت ساختمان مرکزی دانشگاه ارایه می شود.

«رحیم فرامرزی» افزود: کاهش هزینه های مالی سازمانی برآمده از راه اندازی میز خدمت، با مقایسه مدت زمان ارایه خدمت و دستمزد پرداختی به کارکنان در دو حالت پیش و پس از راه اندازی میز خدمت برآورد شده است.

کارشناس فناوری ارتباطات دانشگاه که آمارهای مربوط به میز خدمت دانشگاه را تهیه و واکاوی نموده، در همین راستا گفت: با آغاز به کار میز خدمت، روزانه به طور میانگین، 400 نفر از آمار مراجعه به واحدهای درون ساختمان مرکزی، کم شده است.

مهندس «احسان گورکی»، توضیح داد: طبق مشاهده های میدانی کارسنجی کارکنان در سال های پیش، هرکدام از ارباب رجوع، برای دریافت خدمت مورد نیاز، دست کم به 5 نفر از کارکنان داخل ساختمان مراجعه کرده و دریافت خدمت ها به طور میانگین، 30 دقیقه به طول می انجامید که اکنون ارایه همان خدمت ها به 5 دقیقه کاهش یافته و 25 دقیقه زمان آزاد را در به اختیار کارکنان قرار می دهد.

او نتیجه گیری کرد: با توضیح پیشگفت و حاصل ضرب عددهای 400 و 25، نیاز به 000/10 نفر دقیقه فعالیت شغلی کاهش یافته که چیزی نزدیک به ساعت کار 28 نفر از کارکنان در هر روز است و با فرض اختصاص مالی 3 ملیون تومانی هر کارمند در ماه، به برآورد کاهش هزینه بیش از 1 میلیارد تومان در سال، دست می یابیم.

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 27 آبان 1397 11:51
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا