اولین نگارش در 27 آبان 1397
تعداد بازدید: 110
چاپ

ضرورت استفاده بیشینه از سامانه ها و استفاده کمینه از کاغذ

مدیریت مصرف به ویژه در شرایط کنونی اقتصاد کشور، یک ضرورت و اولویت است و در این خصوص، مدیریت مصرف کاغذ، افزون بر جنبه اقتصادی آن، دارای اهمیت زیست محیطی است.

swfdsfsdf

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرپرست مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه، با بیان این مطلب گفت: مواد اولیه تهیه کاغذ از درختان کمیاب جنگل تامین شده و به همین دلیل در این سالیان، جنگل ‌های کشور با کاهش زیاد درخت ها و اثرات مخرب زیست محیطی روبرو شده است.

دکتر «سيد ابوالفضل هاشمی اصل»، با یادآوری در دسترس بودن سامانه ها و فناوری های الکترونیکی که می تواند جایگزین مصرف کاغذ برای نوشتار و اطلاع رسانی باشد، افزود: استفاده از کاغذ در خیلی از کارها ضرورتی نداشته و در مواردی که استفاده از آن؛ منطقی و اجتناب ناپذیر است، لازم است بهینه و متعهدانه مصرف شود.

او از پیگیری مدیریت مصرف کاغذ در دانشگاه، خبر داد و گفت: در این خصوص، یک پیش نشست در مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه با حضور نمایندگانی از معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت درمان و واحد مدیریت اسناد دانشگاه برگزار و اندیشه ورزی شد.

دکتر هاشمی اصل، بیان کرد: در این پیش نشست، تهیه نشریات دانشگاه و گزارش های عملکردی واحدها در قالب های الکترونیکی بجای نسخه چاپی، محدودسازی امکان چاپ در برخی سامانه های الکترونیک دانشگاه، بازنگری در برخی قالب های های چاپی اداری، بهره گیری از پیشنهادات مشخص و نوآورانه کارکنان دانشگاه در مدیرت مصرف کاغذ، مورد هم اندیشی قرار گرفت.

به گفته ی وی، پس از واکاوی عامل های موثر در کاهش مصرف بی رویه کاغذ و با همفکری واحدهای مختلف دانشگاه، در این خصوص، آیین نامه ای تهیه، ابلاغ و پایش خواهد شد.

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 27 آبان 1397 11:55
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا