اولین نگارش در 18 آذر 1397
تعداد بازدید: 80
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، در آیین روز حسابداری، عنوان کرد:

ضرورت برنامه ریزی برای عمق بخشی به نظارت های مالی

شرایط اقتصادی کشور، برنامه ریزی حوزه مالی، برای گذر از نظارت شکلی به نظارت محتوایی و نقش آفرینی بیش از پیش برای پیشگیری از هزینه کردهای زاید یا دارای اولویت پایین را ضروری ساخته است.

IMG 1094

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، با اعلام این مطلب و گرامیداشت و تبریک روز حسابدار، در جمع مسئولان مالی واحدهای ستادی و محیطی دانشگاه گفت: در این شرایط اقتصادی، تمام تلاش ما باید تدبیر رفع مشکلات اقتصادی درون و برون سازمانی، همراه با شایسته ترین رفتار نسبت به همکاران و ارباب رجوع باشد.

دکتر «مهرداد شریفی»، پرداخت حقوق بخش عمده ای از کارکنان قراردادی از محل درآمد اختصاصی دانشگاه را از بزرگترین بارهای مالی دانشگاه دانست و افزود: تا کنون در پرداخت به هنگام حقوق کارکنان، موفق بوده ایم و برای تامین محل پرداخت حقوق کارکنان قراردادی از خزانه کشور بجای درآمد اختصاصی دانشگاه، پیگیری های پیوسته و جدی داشته ایم.

وی در ادامه، خواستار نظارت مسئولانه مدیران امور مالی واحدها بر فعالیت کارپردازان و امنای اموال شد و تاکید کرد: مدیران امور مالی باید آگاهی کاملی نسبت به اموال، خریدها و هزینه کردها در واحدها داشته باشند.

مدیر امور مالی دانشگاه، نیز با تبریک روز حسابدار به همکاران خود، به برخی آموزه های قرآنی و کلام اهل بیت عصمت و طهارت(سلام الله علیهم) اشاره هایی داشت و گفت: قبل از حسابرسی دیگران، ابتدا باید خودمان را حسابرسی کنیم.

محمدحسن کشاورزی»، آیه 282 سوره مبارکه بقره، معروف به آیه تداین، که طولانی ترین آیه در طولانی ترین سوره قرآن کریم است را بهترین راهنما برای همه حسابداران و دست اندرکاران امور مالی دانست.

او، واحدهای مالی را قلب تپنده مجموعه های دانشگاه دانست و گزارشی از اقدامات صورت پذیرفته در حوزه مدیریت امور مالی دانشگاه را ارایه و به همراه معاونان خود؛ «سید علیرضا دشتی» و «حجت حمیدی»، ضمن اندیشه ورزی با حاضران، به پرسش های ایشان، پاسخ گفت.

در این برنامه، روسای امور مالی واحدهای محیطی، برخی مشکلات، تنگناها و درخواست های صنفی خود را مطرح نمودند، که مقرر شد توسط مدیریت امور مالی دانشگاه، پیگیری شود.

ارایه مباحث آموزشی توسط سیدحمید سجادیان(رییس اداره نظارت و پایش عملکرد مدیریت امور مالی)، علیرضا اکبری(رییس اداره حسابداری پرسنلی مدیریت امور مالی) و حمید فرانه(رییس اداره درآمد مدیریت امور مالی)، یادی از درگذشتگان حوزه مالی دانشگاه از جمله شادروان «سعید بازیار»، تقدیر از بازنشستگان و برگزاری مسابقه، از دیگر بخش های این آیین سالانه بود.

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 21 آذر 1397 04:45
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا