анализ сайта Joomla
перенести сайт на joomla 2.5

اولین نگارش در 24 آذر 1397
تعداد بازدید: 183
چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، اعلام کرد:

پیگیری ثبت جهانی«مرکز پایش مراقبت های درمانی»؛ به عنوان اقدام نوآورانه دانشگاه

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، از فراهم شدن مقدمات ثبت مرکز پایش مراقبت های درمانی، در سازمان بهداشت جهانی، به نام جمهوری اسلامی ایران و به عنوان دستاورد نوآورانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی»، با اعلام بازدید و تقدیر چندباره مقام هایی از سازمان جهانی بهداشت(WHO) و صندوق کودکان ملل متحد(UNICEF) از مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: ثبت جهانی این دستاورد، حسب پیشنهاد نماینده سازمان جهانی بهداشت، صورت می گیرد.

او به عنوان سخنران، در نخستین همایش کشوری مسوولان مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که هفته گذشته در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، نیاز به پاسخگویی شبانه روزی و برطرف سازی فوری مشکلات درمانی مردم را اصلی ترین دلیل راه اندازی این مرکز، عنوان کرد.

عضو هیات رییسه دانشگاه گفت: مرکز پایش مراقبت های درمانی، از واحدهای درمانی دانشگاه، در مواردی همچون کمبود دارو، لوازم و مواد مصرفی و خرابی تجهیزات، به صورت شبانه روزی پشتیبانی می کند و این در حالی است که پیش از راه اندازی آن، به ویژه در تعطیلی های تقویمی چند روزه، شاهد نارضایتی مردم و کاهش درآمدزایی مراکز درمانی، به سبب بروز وقفه در ارایه خدمات بودیم.

دکتر شریفی که برای نخستین بار، مرکز پایش مراقبت های درمانی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بنیان گزاری کرده، افزود: نگاه حاکم بر این مرکز، نگاه حمایتی و اطمینان از ارایه مناسب خدمات درمانی به مردم بوده و بهبود شاخص هایی همچون کاهش مرگ و میر کودکان و مادران باردار را به همراه داشته است.

این پزشک متخصص طب اورژانس، مرکز پایش مراقبت های درمانی را یک طرح پایش پیوسته و به روز از شرایط حقیقی مراکز درمانی دانست و پیشنهاد داد: پایش(follow up) وضعیت بیماران فوریتی حوادث(ترومایی) نیز در این مرکز، صورت گیرد.

دکتر شریفی که نوآوری اش در سال ۱۳۸۹ با راه اندازی مرکز پایش مراقبت های درمانی؛ با نام اختصاری MCMC(Medical Care Monitoring Center)، مورد تقدیر دکتر قاضی زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و الگوبرداری سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفته، بیان کرد: هم اکنون، MCMC به عنوان زیر مجموعه مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور، فعالیت می کند و مردم می توانند با تماس با تلفن ۱۸۱۹، شکایت ها، تقدیرها و پیشنهادهای خود را در خصوص مراکز درمانی در هر ساعت از شبانه روز، ثبت و پیگیری کنند.

در نخستین همایش کشوری مسوولان مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، «محمدحسین خادمیان» مشاور امور مالی و بودجه معاونت توسعه مدیریت و منابع، دکتر «قاسم ایزدی» مدیر نظارت، اعتباربخشی و صدور پروانه های معاونت درمان، دکتر «امینه دادور» سرپرست مرکز پایش مراقبت های درمانی از مسوولان این دانشگاه نیز حضور داشتند و ابتکار عمل و تلاش های دکتر «مهرداد شریفی» پاس داشته شد.

آخرین ویرایش در تاریخ شنبه, 24 آذر 1397 07:31

авто-детали
новинки кинематографа

ایمن شده توسط وب سایت جومینا