اولین نگارش در 21 فروردين 1398
تعداد بازدید: 48
چاپ

شروع برنامه مدیریت دانش و استقبال از ثبت و بهره برداری تجارب کارکنان

برنامه‌های مدیریت دانش، با رویکردی متفاوت و موثرتر از پیش، در دانشگاه آغاز شده و استقرار برنامه‌های آن، با هدف جمع‌آوری، ذخیره‌سازی، انتقال، به‌کارگیری و تسهیم دانش و آموخته‌های کارشناسان و مدیران دانشگاه، در حال پیگیری است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع، با اعلام این مطلب، گفت: آموخته‌ها و تجارب کارشناسان و مدیران دانشگاه؛ سرمایه‌ای ارزشمند است که تا کنون راهکار مدونی برای مدیریت آن در دانشگاه وجود نداشته است.

دکتر «مهرداد شریفی»، افزود: در حال حاضر تدوین دستورالعمل اجرایی استقرار مدیریت دانش سازمانی، بسته‌های آموزشی، انتصاب اعضای شورای راهبری و نمایندگان دانشی معاونت های دانشگاه، انتخاب واحدهای برگزیده و داوطلب برای اجرا و استقرار آزمایشی نظام مدیریت دانش و تدوین نرم‌افزارهای لازم صورت پذیرفته است.

او با اشاره به استفاده از تجارب سایر سازمان‌های ایرانی و خارجی در تدوین این برنامه، گفت: به‌ همین منظور و برای انتخاب الگوی مناسب، از اردیبهشت‌ماه سال پیش، مطالعات اولیه در خصوص اقدام‌های صورت پذیرفته در برخی سازمان‌های داخلی و خارجی، در شورای راهبری پذیرش و بررسی پیشنهادهای دانشگاه، انجام شد.

دکتر شریفی بیان کرد: همچنین نقاط ضعف و قوت دانشگاه در مدیریت و ثبت پیشنهادها، به‌عنوان بخشی از دانش سازمانی، بازبینی و بررسی و در پایان، الگوی استقرار مدیریت دانش با تاکید بر چرخه پیشنهاد‌ها، طرح‌های اجرایی و تجارب سازمانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح شد.

مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه، نیز گفت: مرحله نخست نرم‌افزار مدیریت دانش، در دانشگاه فعال شده و همکاران برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانند به وبگاه ایده به نشانی idea.sums.ac.ir و یا کارشناسان مدیریت دانش در مدیریت توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه، مراجعه نمایند.

دکتر «نرجس السادات نسبی»، تاکید کرد: بی شک، مدیریت بهینه این فرایند در راستای تعالی سازمان، نیازمند کار تیمی و هم‌اندیشی پیوسته است.

 

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 21 فروردين 1398 11:33
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا