اولین نگارش در 28 فروردين 1398
تعداد بازدید: 28
چاپ

در شورای اقتصاد سلامت دانشگاه، مطرح شد:

بسترهای جدید تقویت نقش آفرینی اساتید دانشگاه، در تولید دارو

افزون بر تامین و اختصاص دو سوله در پارک علم و فناوری فارس که برای اهداف دانش بنیان، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفته است، در همین راستا و به ویژه در عرصه تولید محدود برخی داروها، از بخش هایی از اماکن متعلق به دانشگاه نیز میتوان استفاده کرد.

IMG 20190415 102629IMG 20190415 102958IMG 20190415 111926

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون توسعه مدیریت و منابع، در نخستین نشست شورای اقتصاد سلامت دانشگاه در سال رونق تولید، با بیان این مطلب، گفت: بررسی های مقدماتی در خصوص امکان استفاده از برخی فضاهای بزرگ بیمارستانی در شیراز، که هم اکنون کاربری انبار داشته یا زمین بدون سازه هستند، انجام شده است.

دکتر «مهرداد شریفی» با تاکید بر استفاده بیشینه از همه ظرفیت های قانونی و تعامل با اتاق بازرگانی، افزود: اختیارهای قانونی هیات امنای دانشگاه نیز فرصت های مناسبی را برای نمود عینی رونق تولید در دانشگاه، با لحاظ کاهش تصدی گری، می تواند در اختیار قرار دهد.

راه اندازی نوبت عصر در مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه نیز از دیگر پیشنهادهای مورد تاکید دکتر شریفی در این نشست بود که مقرر شد معاونت بهداشتی، اسامی مراکز دارای قابلیت راه اندازی نوبت عصر و نیز بخش های مدنظر را تا دو هفته دیگر، برای پیگیری های بعدی، ارایه نماید.

مسوول اقتصاد سلامت دانشگاه، نیز گفت: احیای بخش های مخصوص موسوم به «vip»، تقویت توریست درمانی، برپایی نمایشگاهی از تجهیزات پزشکی قابل تولید توسط بخش خصوصی، ساخت نیروگاه خورشیدی برای برخی مراکز بزرگ دانشگاه از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

دکتر «عرفان خوارزمی»، گزارش برخی صرفه جویی ها در حوزه در حوزه پشتیبانی و امور رفاهی و نیز گازهای استریل در بیمارستان ها را از دیگر مباحث ارایه شده در این نشست، عنوان کرد.

شورای اقتصاد سلامت دانشگاه، به ریاست دکتر «سید منصور کشفی»؛ مشاور عالی رییس دانشگاه و با حضور معاونان و مدیران ارشد دانشگاه، هر دو هفته یکبار برگزار می شود.

آخرین ویرایش در تاریخ چهارشنبه, 28 فروردين 1398 18:53
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا