اولین نگارش در 08 ارديبهشت 1398
تعداد بازدید: 28
چاپ

راه اندازی اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست(HSE) در دانشگاه

اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست(HSE)، برای برخورداری کارکنان، دانشجویان و ارباب رجوع دانشگاه از محیطی با ایمنی و سلامت کافی، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه با بیان این خبر گفت: شناسایی، ارزیابی و مهار عوامل زیان آور محیط کار، آگاهی و توانمندسازی کارکنان در حوزه های سلامت و ایمنی، اصلاح رفتارهای ناایمن یا غیربهداشتی، پایش و بهبود سلامت کارکنان و افزایش تعلق خاطر سازمانی و بهره وری، از جمله اهداف تشکیل اداره HSE در دانشگاه است.

دکتر «سید ابوالفضل هاشمی اصل»، پیشگیری از بروز حوادث و شبه حوادث و ارتقای سطح آمادگی کارکنان برای واکنش در شرایط اضطراری و بحرانی را نیز از مهمترین و فوری ترین برنامه های اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست دانشگاه، عنوان کرد.

او با بیان این که اداره HSE زیر نظر مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی دانشگاه فعالیت می نماید، افزود: اداره سلامت، ایمنی و محیط زیست، ابتدا در سطح معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نیمه دوم پارسال تشکیل شد و سپس چشم انداز، نظام نامه و نقشه راه HSE توسط وزارت یاد شده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

به گفته دکتر هاشمی اصل، پیش از این و از سال 1395 نیز کمیته ای با همین عنوان در دانشگاه راه اندازی شده بود، که فعالیت آن به ساختمان مرکزی دانشگاه محدود می شد، ولی اینک با راه اندازی اداره HSE، فعالیت های ایمنی و سلامت واحدهای محیطی دانشگاه نیز در ستاد دانشگاه، سیاست گزاری و پایش خواهد شد.

health-saf

او گفت: هرچند اداره HSE راه اندازی شده ولی همچنان به صورت کمیته ای متشکل از مدیران و کارشناسانی از حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت بهداشتی، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و مدیریت حراست دانشگاه، فعالیت می نماید.

دکتر هاشمی اصل، اظهار امیدواری کرد که در صورت تصویب نمودار تشکیلاتی و مجوز بکارگیری نیروهای لازم، از سوی وزارت متبوع، این اداره بتواند در اجرای وظایف خود، به صورت بارزتر و موفق تری عمل نماید.

آخرین ویرایش در تاریخ یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 10:08
شما اینجا هستید   خانهآرشیو اخبار معاونت

وب سایت های مرتبط

Useful Sites

 

موقعیت مکانی معاونت

Healthmap.sums.ac.ir

ایمن شده توسط وب سایت جومینا